„Bylo těžké a bojovné utkání plné osobních soubojů,“ přidal svůj úvodní postřeh k zápasu kravařský kouč Michal Krzisch. V 19. minutě se hostům přihodila komplikace. Zranil se Hrdlička a musel střídat. „Museli jsme přeskupit hru. S příchodem Zapalače jsme byli kreativnější, více jsme kombinovali,“ pokračoval hostující stratég. „Měli jsme problém s dobře organizovanou hrou Kravař. Sice jsme měli více míč na kopačkách, ovšem vážnější šanci se nám nepodařilo vytvořit,“ přiznal trenér Tatranu Dušan Harazim. Ve 26. minutě utekl domácí obraně Halaška. Ve vápně udělal dlouhou kličku a uklidil míč do brány. V závěru první půle udeřily Kravaře znovu. Těžký kopal rohový kop, Halaška míč připravil Kuttymu a ten zvýšil na 0:2.

Pustá Polom vyhrála v Heřmanicích
Pustá Polom udeřila po přestávce, řádil Milan Palatický, autor hattricku

Po přestávce putoval předčasně pod sprchy Zapalač, poté co loktem trefil Vavroše. „Mysleli jsme si, že přesilovku využijeme lépe. Jenomže jsme znovu inkasovali,“ mrzelo Harazima. V 66. minutě vyvezl Silber balon, ten se přes Těžkého a Baranka dostal k Halaškovi, který vstřelil třetí branku. „Poté jsme polevili v koncentraci, a toho soupeř využil. Hráče ale musím pochválit za to, že zápas zvládli dobře po taktické stránce,“ pochvaloval si Michal Krzisch.

Oba góly Jakubčovic vstřelil kanonýr Ďurica. Nejdříve se blýskl individuální akci a potom proměnil penaltu nařízenou za faul brankáře Hudečka na Pavla Zagola. „Jakubčovice mají velkou kvalitu, téhle výhry si vážíme,“ zakončil trenér Kravař.

Jakubčovice – Kravaře 2:3 (0:2)
Branky: 84. a 90+5. (penalta) Ďurica – 29. a 66. Halaška, 45. Kutty. Rozhodčí: Tomšík – Dimun, Hrdina. ŽK: Sommer, Vavroš, Ďurica, M. Pražák, F. Pražák – Hudeček, Bitomský, Kutty, Kahler, Hrdlička. ČK: 52. Zapalač, 90.+3. Hudeček. Diváci: 135.
Jakubčovice: Buček – O. Moravec, Raszyk (69. Petr), M. Zagol, Sommer (82. Staff) – M. Pražák (82. P. Moravec), F. Pražák, Vavroš (69. Šťastný), K. Molnár (77. Delín) – P. Zagol, Ďurica. Trenér: Dušan Harazim.
Kravaře: Hudeček – Pospěch (87. Mikulenka), Kutty, Bitomský (73. Heger), Kudlík – Silber, Těžký, Hrdlička (19. Zapalač), Baranek, Kahler – Halaška. Trenér: Michal Krzisch.