„Neměl jsem hrát od začátku, ale Žíďas měl zdravotní problémy, tak jsem byl nucen do zápasu naskočit. Problém jsem v tom neviděl, připravený jsem byl,“ podotkl Kulhánek. Opava hned v prvním poločase nabídla Baníku dva góly. „První branka padla po naší špatné rozehrávce, kdy soupeř vlezl do rozbité obrany. Druhý vypadal obdobně. Hrajeme hodně nahoře a pak se nám to otvírá. Obě branky byly z kategorie laciných,“ povzdechl si pětadvacetiletý fotbalista.

Po přestávce se Opavští zlepšili, ale s výsledkem se jim nic nepodařilo udělat. „Baník nepotřeboval útočit. Vedl 2:0 a hrozil z brejků. Jeden mu vyšel. My máme problém dávat góly dlouhodobě a když tři dostanete, jste bez šance,“ smutnil Jiří Kulhánek.

Opava měla míč častěji ve svém držení, o polovinu více střel než soupeř. „Budu se opakovat, snažíme se hrát, nebo jsme nuceni hrát líbivý fotbal. Ale je nám to k ničemu. Potřebujeme sbírat body, ale o ně se vlastními chybami připravujeme. Je to pořád stejná písnička,“ kroutil hlavou kmenový hráč pražské Sparty.

Opavští vyšli opět gólově naprázdno, přitom na začátku druhého poločasu měl dvě šance Tomáš Smola. „Máme dlouhodobý problém s tím, že nedáváme góly. Je jedno, kdo hraje, nehraje. Na druhou stranu jsme dostali tři góly, a to je špatné,“ podotkl Jiří Kulhánek.

Situace opavského týmu se stále více zhoršuje. „Je to už na palici. Každý týden si říkáme, že máme devět, osm, sedm zápasů před sebou. Body ale nepřicházejí. Pokud je nezačneme sbírat, dopadne to špatně,“ konstatoval Kulhánek. „Nyní nás čeká zápas v Mladé Boleslavi, když ani tam neuspějeme, je to o ničem,“ hlesl.

Slezské derby se hrálo v komorní atmosféře, zápas připomínal spíše přáteláček, než vyhrocenou bitvu. „Zní to blbě, ale ono to fakt vypadalo, jako přátelák. Škoda, že mi noví jsme pekelnou atmosféru nemohli zažít. Na druhou stranu můžeme být alespoň rádi, že se vůbec hraje,“ uzavřel Jiří Kulhánek.