„V té chvíli byla v nás malá dušička a zároveň jsme cítili velké zklamání,“ vracel se k inkriminovanému okamžiku opavský útočník Lukáš Holík. „Nakonec VAR rozhodl, že to gól nebyl. Věřil jsem, že zápas můžeme zvládnout za tři body, bohužel branku jsme nedali,“ pokračoval osmadvacetiletý fotbalista.

Opava - Dohrávka zápasu 14. kola FORTUNA:LIGY mezi Bohemians Praha 1905 a SFC Opava 27. ledna 2021. Jan Žídek (SFC Opava).
PODÍVEJTE SE: Opava vydolovala v Ďolíčku bod

Pro Opavu má bod určitě cenu, obzvlášť po nepovedeném vystoupení v Olomouci. „Z psychologického hlediska má remíza pro nás velkou cenu. Ale zhodnotíme ho až v utkání s Brnem, to musíme bezpodmínečně zvládnout za tři body. Už nelze nikam uhnout,“ uvědomuje si dobře Lukáš Holík. „Pokud nedělní utkání zvládneme, nadechneme se,“ věří fotbalista se 121 prvoligovými starty na kontě.

Ve středu se ve vršovickém Ďolíčku žádný oslnivý fotbal nehrál. „Terén byl těžký, nedalo se na něm pořádně ani třikrát nahrát. Domácí hodně nakopávali balony, ke stejnému stylu se uchýlili i my,“ poznamenal Holík. „Nám to moc nesedělo, ale na to se v žádném případě nechci vymlouvat,“ řekl ještě opavský útočník.

Sobotní zápas v Olomouci vynechal, na Bohemce nastoupil Lukáš Holík v útoku. „Neřeším, na kterém postu hraji. Chci hlavně hrát, v zimě přišlo dost kvalitních kluků, konkurence se zvýšila, takže pro mě není podstatné, zda hraji v útoku nebo ve středu zálohy,“ zakončil.