O tom, že to Opava na Zlín neumí, dokazují statistiky. Ve druhé lize v Slezané vyhráli nad svým sobotním soupeřem naposledy 1. 11. 2014, a to ještě za trenéra Jana Baránka. Na výhře 3:1 se podílel dvěma góly Kuzmanovič, jednu přidal Machálek. O gól Ševců se postaral Poznar, který by v základní sestavě Pániková výběru neměl chybět ani v sobotu. V nejvyšší soutěži se Opava ze tří bodů naposledy s tímto týmem radovala 13. 9. 2003, což je opravdu už pravěk. „Tyto statistiky mohou být pro nás strašákem. My je ale negativně nebereme. Naopak, jsme dobře připraveni a věřím, že v sobotu vyhrajeme a ty to černé série zlomíme,“ mám jasno Lukáš Holík.

Patrik Hellebrand
Hellebrand s Čvančarou potvrzeni! Opava je v plné síle

Proč Opava na Zlín neumí? „Těžko říci, ale možná je to i tím, že zlínský stadion, je podobný tomu opavskému a to jim hraje do karet,“ míní osmadvacetiletý fotbalista. Kabina Slezského FC Opava prošla v krátké zimní přestávce velkými změnami. „Musely přijít. Na přípravu byla sice krátká doba, ale vypadá to, že si to sedlo a máme šanci se porvat o záchranu,“ podotkl Lukáš Holík.

K současnému Zlínu řekl: „Úplně jsem se od nich odstřihl, soustředím se na náš výkon. Hodně to hrají po krajích, kde mají sílu a následně posílají centry do vápna. Tuto jejich silnou zbraň musíme eliminovat,“ upozorňuje Lukáš Holík.

Jednou z nových tváří v opavské kabině je mladý záložník Patrik Hellebrand, shodou okolností také fotbalista původem ze Zlína. „O Patrika se nyní trochu starám. Ukazuji mu, co a jak. Jeho reakce jsou pozitivní, v Opavě se mu líbí. Tohle angažmá může pomoci, jak jemu, tak nám,“ myslí si Holík, který společně se zlínskou klikou, do které spadá i Josef Hnaníček v případě vítězství přichystá v kabině pohoštění.