„Je to čerstvé. Martin Hašek by měl ve večerních hodinách dorazit do Opavy. Budeme vyjednávat o jeho možném příchodu. Pokud dojde ke shodě všech stran, bude oblékat opavský dres, jinak ne,“ řekl Deníku Jaroslav Rovňan.

Martin Hašek do Opavy
Přestupová bomba nevybuchla, Opava s Haškem do rizika nepůjde

Pětadvacetiletý Hašek je od března bez angažmá. Stalo se tak, kdy jednostranně vypověděl smlouvu ve Spartě. Během své kariéry oblékal také dres Pardubic, Vlašimi, Žižkova a Bohemky. V první lize odehrál čtyřiadevadesát zápasů, ve kterých nastřílel čtrnáct branek a připsal si šest asistencí.

Dlouhá pauza 

„Naskytla se možnost Martina mít v týmu. Má dobrou střelu ze střední vzdálenosti, takový typ fotbalisty nám chybí,“ řekl sportovní ředitel a trenér SFC Opava Radoslav Kováč. „Pokud dojde k dohodě, mohl by se Martin ve čtvrtek zapojit do tréninku,“ připustil opavský kouč.

Juraj Kucka (vlevo) v souboji s Jaromírem Zmrhalem.
O postup i naději na MS. Fotbalovou reprezentaci čeká utkání se Slováky

Právě Kováčova osoba hraje v příchodu Haška velkou roli. „Dobře známe ze vzájemného působení ve Spartě. Martin si naší nabídky považuje. Bere ji jako výzvu,“ dodal šéf opavské lavičky. Na otázku, zda by Hašek mohl být připraven do sobotního zápasu se Slavii, trenér odpověděl: „Řeknu to takhle. Osm měsíců byl mimo fotbal. Bude potřebovat nějakou chvilku, ať se do toho dostane.“