Na jeho hře bylo vidět, že mu chybí herní praxe. Po předčasném konci ve slovenské Sereďi tři týdny nehrál zápas.

Opava na Hané začala hodně opatrně, ale na druhé straně Olomouc do žádné větší šance dlouho nepustila. „Věděli jsme, že Sigma je silná na balonu. Rotovali nám ve třech, čtyřech hráčích. Těžko jsme si je přebírali,“ ohlížel se za zápasem Martin Sus.

„Na druhou stranu jsme dobře bránili, do žádné šance nepustili,“ pokračoval devětadvacetiletý univerzál.

Po přestávce Opava zlepšila kombinaci. „Na začátku poločasu jsme byli lepším týmem. Bohužel přišel smolný gól, který nás srazil do kolen. Chtěli jsme s výsledkem něco udělat, ale marně. Sigma vyhrála zaslouženě,“ uznal Martin Sus.

Opavští se naposledy z výhry radovali 20. července, kdy zdolali Příbram. Od té doby získali pouze bod za remízu se Slavií.

„Musíme zápasy odjezdit po zadku, ať už doma, nebo venku. Je třeba začít rychle sbírat body, ať nemáme ještě větší starosti, než máme v současné době,“ zvedá prst fotbalista s pestrým fotbalovým životopisem.

Ke svému výkonu odchovanec pražské Sparty řekl: „Mám z něj smíšené pocity. Tři týdny jsem nehrál, v Opavě jsem týden. Zatím se s týmem sžívám. Fotbalově to není ono, potřebuji čas. Chtěl jsem trenérovi splatit důvěru.“

Fotbalista se čtyřiašedesáti prvoligovými starty na kontě naposledy působil ve slovenské Sereďi. „Opava je jinde, vůbec se to nedá srovnávat. Navíc má i skvělé fanoušky, což ukázali i Sigmě. Vytvořili nám domácí atmosféru a za to jim patří dík,“ zakončil Martin Sus.