To, že střílet branky umí, dokazoval posledních pět let v Třinci, kde se trefil celkem třicetkrát. Teď by chtěl být platný i pro prvoligový Slezský FC.

Jste odchovancem Trenčína, na Slovensku jste ale klubů prostřídal více…

Ano, byl jsem v Trenčíně, kde jsem chodil na sportovní gymnázium a hrál za čtrnáctku a patnáctku. Pak jsem dostal nabídku ze Žiliny, odkud jsem to měl blíže domů. Celkem jsem tam byl asi šest let, mezitím jsem ještě byl na hostování v Šamorinu. Pak se mi z Třince ozval pan Papuga, nejdříve jsem tam zamířil na hostování a klub pak uplatnil opci.

V Třinci jste strávil pět let, to je poměrně dlouhá doba…

To máte pravdu. Když mi poprvé končila smlouva, tak jsem v podstatě musel podepsat novou, protože by za mě nový klub musel zaplatit výchovné. Roky ve fotbale ubíhají rychle a i těch pět let uteklo jako voda.

Potřeboval jste už změnit prostředí?

Určitě, byla to pro mě jedna z motivací k přestupu. Musím ale říct, že jsem se s Třincem rozloučil v dobrém. I když mi teď v létě končila smlouva, tak mě nechali hrát a klukům jsem mohl pomoct k záchraně. Pak se ozvala Opava a nad její nabídkou jsem vůbec neváhal.

Podobně jako v minulosti budete bojovat o místo s Vaškem Juřenou…

Vypadá to tak, ale je tady ještě Endy Opoku, který je momentálně zraněný. Oba jsou to kvalitní útočníci, navíc je to první liga, takže se s konkurencí musí počítat. Říká se, že s konkurencí roste kvalita. Důležité je, abychom byli všichni pro mužstvo prospěšní.

Nevadí vám, že si místo v sestavě budete muset vybojovat?

Počítám s tím. Chtěl jsem si zahrát ligu, můžu se posunout jedině dopředu.

Jste považován za typologickou náhradu Tomáše Smoly. Nebude vám to trošku svazovat nohy?

Určitě to bude tlak vytvářet, Tomáš Smola je výborný útočník, který tady odvedl kus práce a i proto zaujal Baník. Jak jsem ale říkal, počítám s tím a chci pro mužstvo odvádět maximum.

Tomáš Chalupa