Prvních vzruch přišel po čtvrthodině hry. Matejov dostal dobrý balon, vlítl do vápna, vystřelil. Brankář Šrom jeho pokus vyrazil. Nakonec se dostal k zakončení ještě Traoré, ale ten přestřelil. O chvílí později se rozběhl Džafič, před vápnem šel do do kontaktu se Svozilem a sudí Julínek vytáhl červenou kartu. Ševci měli možnost trestného kopu, z něj naštěstí nic nevytěžili.

Na druhé straně našel náruč gólmana Dostála ranou z trestného kopu Zavadil. Zlín přesilovku brzy využil. Po centru ze hlavičkoval nekrytý Bartošák – 0:1. Ve 29. minutě střílel těsně vedle Zapalač. Opava jasně naznačovala, že i v deseti se bude rvát. Ve 36. minutě bylo srovnáno. Hrabina se Zavadilem rozehráli standardní situaci, prvně jmenovaný nakonec odcentroval, Schaffartzik vyhrál míč pro Puškáče a ten vyrovnal.

Do druhého poločasu nenastoupil nečekaně Kayamba. V 54. minutě z ničeho nic Zlín udeřil. Šrom vyrazil střelu Jiráčka před sebe a nikým nehlídaný Poznar uklidil míč do sítě – 1:2. Další minuty téměř žádný vzruch nepřinesly, krom střely Jiráčka, kterou Šrom vyrazil na roh. V závěru sahal po vyrovnání Jurečka, ale netrefil bránu.

SFC Opava – Zlín 1:2 (1:1)
Branky: 36. Puškáč – 20. Bartošák, 54. Poznar. Rozhodčí: Julínek – Podaný, Dresler. ŽK: Juřena - Traoré, Jiráček ČK: 15. Svozil. Diváci: 1118.
Opava: Šrom – Simerský, Svozil, Hrabina – Zavadil (73. Janetzký), Schaffartzik – Kayamba (46. Jursa), Kuzmanovič, Zapalač – Puškáč, Juřena (87. Jurečka). Trenér: Roman Skuhravý.
Zlín: Dostál – Matejov (90. Holík), Gajič, P. Buchta, Bartošák – Podio, Traoré, Jiráček, Hnaníček, Džafić (56. Beauguel) – Poznar (70. Hronek). Trenér: Michal Bílek.