Opava nastoupila v Jablonci oproti minulému zápasu se dvěma změnami v sestavě. Pouze mezi náhradníky zůstali Zavadil s Dordičem. Místo nich dostali důvěru Pikul s Řezníčkem.

Začátek ale hostům vůbec nevyšel. Už ve třetí minutě byl k vidění gól. Od lajny odcentroval Zelený a Didiba si nešťastně srazil míč do sítě – 1:0. O pár chvilek později pálil z dobré pozice Zelený, ovšem netrefil odkrytou branku.

Ve 21. minutě šli domácí do přečíslení, do zakončení se dostal Čvančara a jen o kousek minul Fendrichovu bránu. Chvíli na to se uvolnil Juřena, avšak míč mu sjel a poslal ho mimo bránu.

Ve 27. minutě odcentroval od lajny Ladra, Žídek nechal prostor Schranzovi a ten zcela sám hlavičkoval vedle brány hostů.

A další možnost domácích. Tentokrát Schranz přeskočil Žídka, uvolnil Ladru, toho ale vychytal Fendrich.

Po následném rohu se prosadil Hübschman. Sudí Blažej sice odmával osfajd, situaci ale zkoumalo video a branka byla nakonec uznána – 2:0.

V závěru poločasu pálil nebezpečně Pikul. O pár chvil později se už polský útočník dočkal, když zúročil přihrávku Texla, hosté dali gól naděje.

Opava nevstoupila do druhého poločasu špatně, měla několik dobrých náznaků, na druhou stranu Hrubého v brance příliš nezaměstnávala. V 58. minutě měl Jablonec dvě tutovky. Nejdříve vychytal Fendrich Ladru, následně i dorážku Čvančary.

Po hodině hry bylo dusno na druhé straně. Holík se dostal až do vápna, jenomže přestřelil. Pak ale přišla 66. minuta a mohlo být po opavských nadějích. VAR ale tentokrát gól Považancovi neuznal.

V 73. minutě se už Jablonec radoval. Hrubý si udělal prostor nejdříve přes Harazima, následně i Řezníčka, odcentroval a Schranz mířil přesně – 3:1. Na konečných 4:1 upravil za pomocí teče Považanec.

Jablonec - SFC Opava 4:1 (2:1)

Branky: 3. Didiba (vlastní), 38. Hübschman, 73. Schranz, 90. Považanec – 42. Pikul. Rozhodčí: Hrubeš – Blažej, Hock. ŽK: Štěpánek – Řezníček, Večerka. Diváci: 1810.

Jablonec: V. Hrubý – Libor Holík, Martinec, Štěpánek, Podaný (90. Krob) – Ladra (72. Pilař), Hübschman, Považanec, Zelený (61. R. Hrubý) – Schranz, Čvančara (72. Doležal). Trenér: Petr Rada

Opava: Fendrich – Didiba, Žídek, Večerka – Mondek (56. Harazim), Texl, Řezníček (78. Dordič), Helešic (46. Hrabina) – Holík – Juřena, Pikul (56. Dedič). Trenéři: Radoslav Kováč, Alois Skácel.