Slezané dokázali vyhrát nečekaně v Liberci 2:1.

„Kluci podali v Liberci dobrý výkon, šlo o zápas, který byl o málo šancích. My jsme ho zvládli. Teď ho musíme potvrdit proti Boleslavi. Chceme tři body, ať máme klid na zimní přípravu,“ podotkl trenér SFC Opava Ivan Kopecký.

Boleslavští hodně spoléhají na ostrostřelce Nikolaje Komličenka, který se v letošním ročníku trefil už sedmnáctkrát. Ve vzájemném souboji, který Boleslav doma na Opavskými vyhrála 6:1, se blýskl hattrickem. „Komličenko má výbornou formu. Je hrozbou pro všechny týmy v lize. Musíme se na něj připravit,“ uvědomuje si dobře opavský stratég.

Trenérská dvojice Weber Baránek se nespoléhá jen na schopnosti odchovance ruského Krasnodaru. „Mají i hráče, kteří už mají něco za sebou, ať už se jedná o Přikryla, Konatého, nepříjemní jsou Džafič s Ladrou,“ říká Kopecký směrem k sobotnímu soupeři. „Těží i z dobře zahrávaných standardních situací,“ přidal další postřeh opavský kouč.

Otázkou je, jak bude vypadat domácí sestava. V Liberci dostali šanci náhradníci a nevedli si špatně.

„O sestavě jasno ještě nemám, nechte se překvapit,“ pousmál se Ivan Kopecký. Kvůli problémům se zády absentoval pod Ještědem Hrabina. Kuzmanovič má šrám na noze. „Hrabina normálně trénuje a co se týká Kuzmanoviče, fotbal nejsou taneční, bude připraven. Jinak na pozici pravého obránce si v Liberci nevedl špatně,“ zakončil trenér Slezského FC Opava.

Sobotní duel má výkop v 15 hodin.