Opavský trenér Kováč udělal oproti Teplicím změny v sestavě. Pouze na lavičce zůstali Fendrich, Hellebrand, Březina a Mondek. Na první možnost se čekalo do 5. minuty, kdy rohu Nešického hlavičkoval nad Dibiba. O šest minut později si navedl míč z pravé strany Ewerton, měl i prostor ke střele, naštěstí pro domácí minul.

Za další okamžik podskočil Kulhánek balon, na Digaňu se řítil Solil, slovenský brankář ho vychytal a míč vyrazil. Ve 25. minutě přišla velká šance Opavy. Čvančara dostal dobrý balon od Řezníčka, řítil se sám na brankáře Boháče, ten jeho pokus vyrazil ale při zákroku se zranil a musel střídat.

Už v nastavení vyvezl míč Helešic, rozběhl Čvančaru, který šel sám ze strany na Letáčka, avšak netrefil ani bránu. Vzápětí naběhl do vápna Žídek, Cadu ho trefil kopačkou do hlavy. Domácí kapitán s tržnou ranou na hlavě musel střídat, Cadu byl vyloučen a Slezané navíc kopali penaltu, kterou Smola proměnil – 1:0.

Pardubice se i v deseti tlačily před Digaňu. V 59. minutě poslal balon před bránu Hlavatý, volný Kostka ale na balon nedosáhl. Na druhé straně šla Opava do přečíslení, jenomže Čvančara celou situaci nevyřešil dobře a Letáček mohl být v klidu.

V 65. minutě si zpracoval ve vápně vysoký míč Řezníček, Letáček ho ale vychytal. Východočeši byli aktivní, velkou šanci si ale nevytvořili. Opava nakonec vítězství nad nováčkem ubránila. Digaňa si při svém druhém startu připsal druhou nulu.

SFC Opava – Pardubice 1:0 (1:0)
Branka: 45+6. Smola (penalta).Rozhodčí: Zelinka – Dresler, Dohnálek. ŽK: Nešický, Hellebrand – Čelůstka. ČK: 45+4. Cadu.
Opava: Digaňa – Didiba, Kulhánek, Žídek (46. Březina) – Tiéhi – Harazim (70. Mondek), Nešický, Řezníček (80. Hellebrand), Helešic – Smola (70. Dedič), Čvančara (84. Rataj). Trenéři: Radoslav Kováč, Alois Skácel.
Pardubice: FK Pardubice: Boháč (29. Letáček) – Cadu, F. Čihák, Toml, T. Čelůstka – Tischler, Hlavatý, Jeřábek (60. Huf), Solil (84. Pfeifer), Ewerton (46. Prosek) – P. Černý (46. Kostka). Trenéři: Jiří Krejčí, Jaroslav Novotný.