Opava začala dobře. V 9. minutě našel Kayamba na rohu šestnáctky Zapalače, který zcela nikým nehlídán měl prostor ke střele a míč chytře uklidil do sítě – 0:1. Za chvíli mohli Slezané vést už o dvě branky. Kayamba běžel sám na Buchtu, Jemelka šel s opavským záložníkem do kontaktu, avšak penalta se nepískala.

Na druhé straně se dostal do akce Pilař, proti němu vystartoval brankář Šrom. Olomouci se naskytla standardka. S ní ale nenaložila dobře. Opava byla nebezpečnější. Po centru Jursy pálil z otočky Smola nad.

O pár chvilek později zahrával Zavadil rohový kop, trefil přesně Smolu a Opavští nečekaně vedli o dvě branky. Sigma působila tragickým dojmem, nebyla v této fázi zápasu schopna nic vymyslet.

Domácí z ničeho nic udeřili šest minut před poločasem. Rána Texla byla ještě zblokovaná. Odražený míč se dostal ale k Vepřekovi a proti jeho dělovce byl Šrom bez šance – 2:1.

Hned od začátku druhého poločasu měla Olomouc míč více na svých kopačkách, a to i tím, že změnila rozestavení, ale velkou šanci si vytvořili Slezané. Kayamba vyvezl balon, rozběhl Smolu, který běžel sám na Buchtu, ten ke smůle Opavských vyšel z tohoto souboje jako vítěz.

Svěřenci trenéra Jílka se dál trápili, gólman Šrom byl téměř bez práce. Za zmínku stála jen střela Lálika, kterou brankář Opavy vyrazil na roh. Sigma se přece jen začala dostávat více do hry.

Plšek hlavičkoval nad, Texlova rána se otřela o břevno. Sedm minut před koncem měl vyrovnání na hlavě Dvořák, Šrom tutovku pohotovým zákrokem zlikvidoval. Opava nezvládá závěry zápasů, což dokázala i v sobotu na Andrově stadionu.

V 89. minutě přišel rohový kop. Balon se dostal až k Nešporovi a ten vyrovnal. Závěr byl pořádně divoký. Nejdříve chytil čistý gól Šrom, na druhé straně napálil balon do břevna Žídek

Sigma Olomouc – Slezský FC Opava 2:2 (1:2)

Branky: 39. Vepřek, 89. Nešpor – 9. Zapalač, 22. Smola. Rozhodčí: Příhoda - Kříž, Vlček. ŽK: Nešpor, Sladký, – Kayamba, Šrom, Schaffartzik, Zavadil, Hrabina, Svozil. Diváci: 3 512.

Sigma Olomouc: Buchta – Sladký, Štěrba (29. Texl), Jemelka, Vepřek – Kalvach (55. Lalkovič) -Pilař (72. Plšek), Houska, Dvořák, Falta – Nešpor. Trenér: Václav Jílek

Opava: Šrom – Hrabina, Simerský, Svozil, Žídek – Zavadil – Kayamba, Jursa (78. Janetzký), Zapalač – Smola (72. Juřena), Kuzmanovič (55. Schaffartzik). Trenér: Ivan Kopecký

Hlasy:

Tomáš Smola:

Ivan Kopecký:

Václav Jílek: