Nad odehráním zápasů visel v jeho začátku otazník. Na áčko Opavy totiž bylo vydáno Krajskou hygienickou stanicí Moravskoslezského kraje asi třicet minut před výkopem zápasu karanténní opatření, a to z důvodů toho, že dvanáct hráčů bylo pozitivně testováno na COVID-19.

FC Slovan Liberec - Slezský FC Opava (12.kolo) 2:0 poločas
Slezský FC Opava v karanténním opatření

Opava bez jedenácti hráčů základní sestavy a šestnáctiletým brankářem Mikulášem Kubným mezi tyčemi nezačala dobře. Už po dvou minutách fauloval debutant Blažej ve vápně Rabušice a kopala se penalta, kterou sám faulovaný proměnil. Ve 20. minutě se do zakončení z dobré pozice dostal Hromada, brankář Kubný ovšem reflexivně balon vykopl. Opava se snažila, rozhodně nepůsobila v prvním poločase odevzdaným dojmem. Ve 38. minutě se blýskl Kubný dalším zákrokem, když vytáhl na roh hlavičku Rabušice. Rohový kop rozehrál Mikula a Kačaraba zvýšil na 2:0. Ještě před druhým gólem měl dobrou možnost Harazim. 

Na začátku druhého dějství kopal Liberec dva rohy v krátkém časovém sledu, ale nic z nich nevytěžil. Na druhé strany se pokutového kopu dožadoval Dordič, ale nedočkal se. V 75. minutě přišel další pohotový zákrok Kubného, který si poradil s pokusem Rondiče. Hosté sice prohráli, ale rozhodně nezklamali.

Slovan Liberec – SFC Opava 2:0 (2:0)
Branky: 2. Rabušic (penalta), 39. Kačaraba. Rozhodčí: Hrubeš – Kotalík, Pečenka. ŽK: Hromada – Dordič.
Liberec: Nguyen – Fukala, Jugas, Kačaraba, Mikula – Pešek, M. Sadílek, Hromada (80. Mara), Mosquera (55. Beran) – Hilál (55. Matoušek, 80. Koscelník), Rabušic (63. Rondič). Trenér: Pavel Hoftych.
Opava: Kubný – Hrabina, Didiba, Blažej (84. Vrána) – Tiéhi – Harazim (84. Janjuš), Večerka, Dordič (75. Smilek), Helešic – Rataj (63. Kramář), Juřena. Trenéři: Radoslav Kováč, Alois Skácel.