Hostující kouč nasadil v prvním poločase do hry šest nováčků. „Chtěli jsme vidět všechny nové hráče v akci. Prvních třicet minut bylo z naší strany pomalých. Bylo vidět, že máme těžké nohy,“ začal utkání rozebírat trenér Opavy Radoslav Kováč. Ve 22. minutě padl jediný gól zápasu, kdy se trefil domácí Danielák. „Gólu předcházel náš špatný odkop,“ štvalo hostujícího kouče. Opavští se v první půli dostali do jedné dobré šance. Smola chtěl zatáhnout balon, byl faulován. K zahrání trestného kopu se postavil Březina a gólman Peskovič vytahoval míč na rohový kop. „První poločas byl z naší strany rozháraný. Bylo vidět, že noví hráči se sžívají s naší hrou. Nevyplňovali dobře prostory,“ pokračoval Radoslav Kováč.

Tomáš Smola, velká posila Opavy
Hostování Smoly v Opavě je potvrzeno

Po přestávce byla Opava nebezpečnější. Po centru Mondeka Smola hlavičkoval nad. O pár chvilek později obešel Kania čtyři hráče, nahrál na penaltu Holíkovi, který z dobré pozice přestřelil a když neuspěl ani Rataj, který trefil stojícího brankáře, prohráli Opavští 1:0. „Druhý poločas byl z naší strany lepší. Bylo vidět, že Holík ví o čem naše hra je. Měli jsme tam dobré věci, škoda, že se nám nepodařilo proměnit ani jednu ze čtyř dobrých možností,“ litoval Kováč.

Jan Nezmar (uprostřed) sledoval v sobotu v Polsku OpavuZdroj: Roman Brhel

Už v sobotu čeká na Opavu ligový zápas se Zlínem. K tomu v jaké sestavě jeho tým vyběhne, Kováč řekl: „V hlavě máme ještě několik otazníků, uvidíme, co také přinesou testy na covid.“

Podbeskidzie Bielsko-Biała – SFC Opava 1:0 (1:0)
Branka: 22. Danielák.
Opava, I. poločas: Fendrich – Žídek, Nešický, Hellebrand, Tiéhi, Smola, Mondek, Kulhánek, Helešic, Čvančara, Březina. II. poločas: Fendrich – Večerka, Žídek, Řezníček, Holík, Hrabina, Tiéhi, Rataj, Mondek, Juřena, Kulhánek. Trenéři: Radoslav Kováč a Alois Skácel.