Na první vzruch se čekalo do páté minuty. K Janetzkému se dostal přesný centr a exopavský fotbalista trefil brankovou konstrukci Slezanů. Vzápětí zahrávali Ševci standardku z dobré distance, ale nic z ní nevytěžili. Opava se osmělovala pomalu. Po necelé čtvrthodině kopal Hnaníček trestný kop a jeho pokus mířící k tyči lapil Dostál. O pět minut později přišla pohledná akce Opavských. Na jejím začátku byl Hellebrand, který nahrával Hrabinovi, jehož přesný pokus zpracoval Nešický, udělal kličku protihráči a následnou střelou poslal Opavské překvapivě do vedení – 0:1.

Domácí kouč Bohumil Páník udělal pro druhý poločas dvě změny v sestavě. Zhruba po šesti minutách hry prověřil Digaňu právě jeden z nováčků Jawo. V 53. minutě fauloval Hnaníček Poznara a Fastavu se naskytla slušná standardka. K její exekuci se postavil Martinez, ale střílel nad. V 72. minutě měli velkou šanci Opavští. Dedičovu hlavičku vytáhl Dostál k Nešickému, jehož dělovka se odrazila od břevna na brankovou čáru. Celou situaci ještě přezkoumával VAR, ale jako gólová posouzená nebyla. Opava nehrála špatně, měla několik světlých momentů. V 76. minutě zakončoval na druhé straně Simerský, avšak Digaňu nerozhodil. Jedenáct minut před koncem dostal balon za obranu Poznar a vyrovnal. Branku ještě musel posvětit VAR, protože to zprvu vypadalo, že domácí útočník byl v ofsajdu. Další gól už k vidění nebyl a utkání skončilo 1:1. Pro Opavu tento výsledek znamenal druhouligovou pečeť.

Zlín – SFC Opava 1:1 (0:1)
Branky: 79. Poznar – 19. Nešický.
Rozhodčí: Franěk – Mikeska, Hurych. ŽK: Janetzký, Martinez – Didiba, Dedič, Digaňa, Nešický, Smola.
Zlín: Dostál – Cedidla, Simerský, P. Buchta, Matejov – Janetzký (73. Fantiš), Hlinka, Janošek (46. Martinez) – Y. Dramé, Poznar, Potočný (46, Jawo). Trenér: Bohumil Paník
Opava: Digaňa - Didiba, Hnaníček, Kulhánek, Hrabina – Večerka – Mondek (86. Rataj), Hellebrand (78. Darmovzal), Nešický, Helešic (80. Kania) – Dedič (86. Smola). Trenéři: Radoslav Kováč, Alois Skácel.