„Jablonec sice z posledních čtyřech zápasů uhrál jen bod, ale pořád je to nesmírně kvalitní mužstvo. Je výborně poskládané, navíc ho vede zkušený trenér Petr Rada, jenž je velkým válečníkem, který nic nevzdává,“ začal hovořit směrem k sobotnímu duelu trenér Opavy Radoslav Kováč. Velkou ofenzivní zbraní Severočechů je útočník Martin Doležal, autor letošních čtyř gólů. „Pokud dostane tolik prostoru jako jsme dali třeba Papadopulosovi v Karviné, bude to problém. Musíme dobře nabírat hráče ve vápně,“ podoktl jednačtyřicetiletý stratég. O dvě branky více dal Ivan Schranz. „Tvrdí, že je zraněný, ale připravujeme se na to, že hrát bude. Znám ho ještě ze Sparty. Velice pracovitý fotbalista, který nešetří krokem, je dobrý do pressingu,“ upozornil Kováč. Jisté je že karetní trest nepustí do hry Vladimír Jovoviče.

SFC Opava-Příbram 0:0
Jablonečák Čvančara v sobotu hrát nebude, palce bude držet Opavě

Opavští před týdnem ukončili třinácti zápasové čekání na vítězství. „Bylo vidět, že z kluků to spadlo. Projevilo se to do celého tréninkového mikro cyklu. Musíme toto vítězství ale potvrdit v sobotu, bude to mega důležité. Čtyřikrát jsme doma nevyhráli, čtyřikrát jsme doma nedali gól. V tom máme obrovský rest,“ uvědomuje si dobře Radoslav Kováč.

Je jasné, že v sobotu vyběhne na trávník v podání Opavy jiná sestava, než před týdnem na jihu Čech. „Musíme do sestavy sáhnout. Čvančara i Helešic odehráli v Budějovicích dobrý zápas, bohužel teď se bez nich musíme obejít. Je to komplikace. Ale máme pořád dost hráčů. Dostanou šanci jiní a věřím, že to zvládnou,“ řekl závěrem trenér Slezského FC Opava. Sobotní utkání má výkop v 14 hodin.