„Očekávám velmi těžké utkání. Bohemka má v poslední době velmi dobré výsledky. Viděli jsme ji v duelu se Slavii, ve kterém se prezentovala dobrým výkonem,“ poznamenal trenér Slezského FC Opava Radoslav Kováč. „Budu se pořád opakovat, ale chceme vyhrát a uděláme pro to maximum,“ doplnil jednačtyřicetiletý stratég. Slezský FC je pevně přišpendlen ke dnu ligové tabulky. Nabízí se tedy otázka, zda trenér Kováč ještě více neomladí sestavu. „Šanci mladým dáváme celou sezonu a v tom chceme pokračovat. Chceme dát i prostor dalším klukům, aby se měli možnost ukázat, zda se nimi dá počítat pro další práci,“ podotkl trenér.

Slezský FC letos na Klokany už jednou narazil. V hlavním městě s nimi uhrál jednadvacátého ledna bezbrankovou remízu. „Nebyl to špatný zápas z naší strany. Bohužel opět jsme doplatili na špatnou koncovku, kdy velké šance měli Žídas s Čváňou,“ vzpomenul Kováč. Tým ze slezské metropole nebude znovu kompletní. „Vedle marodů nám budou ještě chybět Nešický se Smolou, kteří budou stát pro žluté karty,“ řekl trenér.

Velkou novinkou je návrat fanoušků do ochozů, přesněji deset procent z celkové kapacity. „Těšíme se strašně moc. Chceme pro ně vyhrát. Za celý rok jsme se s nimi pomalu na stadionu nepotkali. Myslím si, že kdyby vynikající opavský fanoušek na zápasy mohl, máme i více bodů,“ zakončil Radoslav Kováč. Sobotní duel má výkop v 15 hodin.