„Kdyby se historie opakovala, vůbec bych se nezlobil. Hlavně ale ať zopakujeme výkon, který jsme v poháru v Boleslavi předvedli,“ přeje si trenér Slezského FC Opava Roman Skuhravý.

Středočeši nevstoupili do sezony zrovna nejlépe. Podle soupisky se jedná o tým, který by měl bojovat o poháry.

„Neřeším, jaký má soupeř kádr, ale jakou má aktuální formu a jakou hrou se prezentuje. Boleslav v dosavadních čtyřech utkáních měla dobré pasáže, výborně odpracovala utkání se Slavii,“ komentuje opavský kouč sobotního protivníka a dodává:

„Dělají individuální chyby, jako my, na to doplácejí výsledkově.“

Opava z dosavadních čtyřech zápasů, vytěžila jeden bod, a to za remízu s Libercem.

„To, že jsme čtyři utkání nevyhráli, se může jevit jako problém. Ale já to tak rozhodně nevidím. Klukům bezmezně věřím, musíme se dobře připravit, nebýt nervózní. Postaví se proti nám soupeř, který disponuje velkou kvalitou a šikovností. Budeme chtít využít toho, že směrem dozadu nejsou tolik precizní,“ pokračuje v předzápasovém rozhovoru Roman Skuhravý.

„Očekávám velkou taktickou bitvu,“ dodává.

O sestavě jasno nemá. Jisté je, že bude chybět Kayamba s Žídkem.

„Sestavu neřeším, ani rozestavení. V této chvíli mě zajímá, jak se připravit na Komlichenka a soupeřův rychlý přechod po zisku míče,“ přiznal opavský stratég.

Opava vyráží do Boleslavi po pátečním tréninku. Základní tábor rozbije ve Skuhravého Jablonci.

„V Benátkách je plno, potřebujeme ubytování s hřištěm, to jsme našli v Jablonci. Domů ale rozhodně nepůjdu, zůstanu s týmem,“ usmál trenér Slezského FC Opava.

Zápas v Boleslavi má výkop v 17 hodin.