Opavský kouč Jiří Balcárek nakonec musel řešit více než čtyři avizované absence. Do hry nemohl naskočit ani Schaffartzik, kterého skolila angína, velký křest ohněm tak čekal na Adama Rychlého. Zcela zdráv nebyl ani Sus a tak na kraji zálohy alternoval Matěj Helebrand.

První zajímavá možnost se naskytla Opavě v 19. minutě. Ovšem Jursa z trestného kopu střílel nad. O dvě minuty později byla téměř totožná situace na druhé straně. Hnaníček s ní naložil stejně jako Jursa, střílel nad branku. Ve 37. minutě centroval do vápna Jursa, Mondek ho netrefil, nicméně vzápětí našel Žídek hlavu Dediče, který těsně minul. Na hřišti to byla místy plácaná.

V úvodu druhého poločasu se k hlavičce dostal Poznar, Fendrich v pohodě míč zkrotil. O chvíli později odcentroval Matejov a nikým nekrytý Fantiš otevřel skóre. Opavští odpověděli rychlou akcí Mondeka a Dedič. Posledně jmenovaný ale balon do sítě nedopravil.

To bylo z hostující strany vše. V 63. minutě našel Jiráček Folprechta, jeho střela byla zablokována, míč se ale dostal k Fantišovi, který dal balon pod Fendrichem do brány – 2:0. V 73. minutě měl tutovku Poznar, gólman Slezského FC ho vychytal. Opavští byli směrem dopředu neškodní a zaslouženě prohráli.

Zlín – SFC Opava 2:0 (0:0)

Branky: 53. a 62. Fantiš. Rozhodčí: Ginzel – Melichar, Novák. Diváci: 2468

Zlín: Rakovan – Cedidla, P. Buchta, Hnaníček – Matejov, Hlinka, Folprecht, Jiráček (86. Bartošák) – Fantiš, Poznar (78. Wágner), Čanturišvili (60. Džafič). Trenér: Jan Kameník.

Opava: Fendrich – Hrabina, Simerský, Rychlý (69. Sus), Žídek – Helebrand (61. Manzia), Souček, Řezníček, Mondek (61. Stáňa) – Jursa – Dedič. Trenér: Jiří Balcárek