„Na bezpečnostních opatřeních se podílí tým z policie, městské policie, magistrátu a dalších složek. Jsem v kontaktu s policejním vedením, které mě o všech nutných krocích pravidelně informuje. Samozřejmě doufám, že vše dopadne dobře a policie vše zvládne,“ komentoval opavský primátor Tomáš Navrátil.

Vlakový speciál přiveze fanoušky Baníku v 11.50 na východní nádraží. Dav se následně pěšky vydá po trase, která byla naplánována policisty, až ke stadionu. Z nádraží zamíří do sadů Svobody, pak projde Beethovenovou ulicí, částí Krnovské na Kasárenskou, okolo Penny marketu zabočí do Rybářské ulice a přes náměstí Svaté Trojice se poté dostane do parku ke vstupu na tribunu H, na níž příznivci Baníku dostali 1 009 lístků. Zpáteční trasa povede okolo věznice a jinak bude zcela identická.

V současné době se dovršuje rekonstrukce ulice Krnovské, kde se v minulých dnech pokládal nový asfaltový povrch. Práce by měly být dokončeny během dneška. „Pokud stavební firma finální práce nestihne, bude zítra odstraněno přechodné dopravní značení, aby opět nemohlo být použito jako zbraň. V tom případě žádáme řidiče, aby dbali pokynů policie a sledovali provizorní horizontální značení přímo na silnici,“ poznamenal Roman Konečný z tiskového oddělení opavského magistrátu.

Od 9. hodiny ranní se v neděli „dočkají“ dopravní uzávěry i některé ulice, mezi něž se řadí Sadová, Jaselská, Žižkova, U Opavice, U Střelnice a také už zmíněné náměstí Svaté Trojice. Uzavřeny zůstanou do doby, než je policie znovu uvolní.

Opavané byli vyzváni k tomu, aby se v neděli mezi 11. až 17. hodinou zbytečně nevystavovali nebezpečí procházkami v blízkosti Městských sadů a místy, kudy budou procházet fanoušci Baníku. „Majitele domů prosíme, aby zajistili kontejnery na odpad, lavičky, skládky materiálu (kamení, dřeva, dlaždic apod.), aby nemohlo dojít k jejich poškození či zneužití,“ dodal ještě Roman Konečný. Lidé, kteří bydlí na předpokládané trase pochodu fanoušků anebo v blízkosti stadionu, mohou přeparkovat svá auta do areálu magistrátu v Krnovské ulici.

Dodejme ještě, že bezpečnostní opatření se dotknou také městské hromadné dopravy v Opavě. „Ta mimořádně nebude zajíždět do Městských sadů. Obě linky, tedy 217 a 218, pojedou přes Krnovskou ulici,“ doplnil Roman Konečný.