„Uděláme všechno proto, abychom v Opavě ligu zachránili, je to naše největší priorita,“ zdůraznil Pavel Zavadil. Společně s trenérem Radoslavem Kováčem měli v hledáčku několik posil. Ne všechny ale vyšly, jako například karvinský záložník Smrž nebo olomoucký zadák Štěrba. „Jednání probíhají, více prozradit nemohu,“ řekl nový šéf sportovního úseku SFC Opava.

Zdravotní prohlídku už podle Deníku v Opavě absolvoval osmadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Odchovanec olomoucké Sigmy odehrál v lize šestadvacet zápasů, ve kterých vstřelil jednu branku. V minulosti oblékal také dresy Táborska a Žižkova. Do Opavy se stěhuje z Liberce.

Tomáš Digaňa
První posilou Opavy je brankář Digaňa. Na dalších se pracuje

Druhou novou tváří, jejíž příchod je téměř jistý, je podle informací Deníku čtyřiadvacetiletý obránce Jiří Kulhánek. Bývalý hráč pražské Sparty, za kterou odehrál šestnáct utkání v nejvyšší soutěži, celkově ve FORTUNA:LIZE pak nastoupil do osmačtyřiceti duelů. Naposledy oblékal dres Mladé Boleslavi, prošel si také Trnavou, Českými Budějovicemi, Libercem a Vlašimi. Oba zmiňovaní míří do Slezska na hostování.

Už v neděli opavská výprava, vyrazí na desetidenní soustředění do Portugalska. „Naším cílem je záchrana ligy. Snažíme se týmu vytvořit ty nejlepší podmínky pro přípravu. Jsme rádi, že se nám podařilo na poslední chvíli domluvit soustředění v Portugalsku,“ řekl hlavní iniciátor zajímavého soustředění, předseda představenstva Zdeněk Viktorin.