Jedná se o dvaadvacetiletého záložníka Dina Haliloviče, který je kmenovým hráčem Lokomotivu Zagreb. Mládežnický reprezentant své země nastupoval také za devatenáctku italského Udinese. O

blékal také dres konkurenčního Dinama a šestnáct utkání si střihl v barvách chorvatského Rudes. V letošní sezoně nastoupil ke dvěma zápasům a jednou se zapsal mezi střelce. V loňském ročníku odehrál za Lokomotiv jednadvacet duelů.

„Dina sledujeme, jedná se o fotbalistu se zajímavými čísly,“ řekl sportovní ředitel Opavy a trenér Radoslav Kováč. „Jeho příchod je v procesu,“ dodal.

Dino Halilovič, jehož o dva roky starší bratr Alen hraje v Holandsku za Heerenveen, není jedinou možnou posilou. S týmem Slezanů se připravuje kamerunský obránce Macdonald Ngwa Niba. Šestadvacetiletý zadák je aktuálně kmenovým hráčem maďarského Honvédu, před tím oblékal dres Nitry.

Druhým zkoušeným fotbalistou je o dva roky mladší nigerijský záložník Bankole Adekuoroye ze slovenské Sereďe. „Oba jsou u nás zatím na zkoušce,“ doplnil Kováč. Naopak příchod Jana Fortelného z pražské Sparty se oddaluje.