„Jsem strašně zklamaný, “ hlesl trenér Kováč, který nemohl na lavičku kvůli pozitivnímu testu na covid. „Byl to z naší strany hrozný alibismus, byl to prostě posr…výkon. Neodskakovali jsme od gólmana, vůbec jsme nekombinovali. Jen jsme nakopávali balony dopředu. Přitom dobře víme, že Hubník s Benešem jsou nejlepší hlavičkáři v lize,“ kroutil hlavou šéf opavské lavičky. „Ani jsme nepokusili hrát fotbal, to mě mrzí nejvíce. Nebyli jsme schopni navázat na výkon proti Spartě. Hráči si mysleli, že to půjde samo, jenomže nešlo,“ zlobil se Kováč.

Sigma Olomouc -SFC Opava
PODÍVEJTE SE: Opava vyhořela na Hané, od Sigmy chytla čtyřku

Na to, že společně se svým asistentem Aloisem Skácelem v Olomouci nebyli, se vymlouvat nechce. „Kluci, kteří v Olomouci tým vedli, jsou dost nároční, v tom bych problém neviděl,“ přiznal trenér Slezského FC Opava.

„Náš problém je v tom, že špatně nabíráme hráče ve vápně. Nikdo nemluví, nezařveme na sebe, nepomůžeme si. Čekal bych to hlavně od těch zkušených hráčů, jako je Fendrich nebo Žídek,“ pokračoval Radoslav Kováč ve svém hodnocení. Zápas v Olomouci nevyšel Davidu Březinovi. „Březina se momentálně trápí sám ze sebou. Je to na něj moc, nepřišel k nám dobře připravený. Je vidět, že od sedmdesáté minuty má problém,“ řekl ještě trenér Opavy.

Sobotní výkon nezůstane bez odezvy. „Bude zle. Zklamali mě všichni. Snad jen Nešický s Hellebrandem snesli nějaké měřítko. Musíme si o všem důrazně promluvit, protože tak se o záchranu nehraje. Musíme se vrátit ke kombinační hře a zlepšit bránění, protože dostávat takové góly nelze. Nemůžeme couvat až do tribuny. Je zapotřebí zlepšit hru v obou boxech. Jsme orientování na míč, ne na hráče, což je strašidelné,“ byl vytočený Kováč.

Už ve středu se jeho tým představí na Bohemce. „Ze tří zápasů máme jeden bod, a to je málo. Stále je to ještě hratelné, ale musíme to už zlomit, čas utíká rychle," dobře si uvědomuje. Že by sáhl ke změně v rozestavení, neuvažuje. „O tom to není. Rozestavení měnit nebudeme," zakončil.