„Plzeň je úplně někde jinde,“ pronesl mladý fotbalista. „Je to jiný level než Boleslav, Jablonec nebo Baník, týmy, s kterými jsme letos hráli,“ pokračoval odchovanec Slezského FC Opava. „Samozřejmě, že jsme zklamaní. Nepředvedli jsme vůbec nic,“ konstatoval.

Západočeši svěřence trenéra Kopeckého pořádně vyškolili. „Nebyli jsme schopni po získání balonu dotáhnout do dobrého konce jedinou akci,“ pokračoval v pozápasovém hodnocení hráč se čtyřmi ligovými starty na kontě.

Filip Souček - Ilustrační foto.Talentovaný fotbalista se do Plzně těšil. „Hrát proti takovému týmu před tolika diváky je pro každého zážitek. Škoda reality na hřišti,“ povzdechl si.

Kolena se mu ze stánku, kde se hrají pravidelně evropské poháry, nerozklepala. „S trémou problém nemám. Na zápas jsem se těšil. Ale bylo to úplně jiné než tempo, když jdete na plac v 80. minutě třeba proti Příbrami,“ svěřil se Souček.

„I tak jsme měli být nebezpečnější. Pomalu jsme neohrozili branku,“ kroutil hlavou.

U Součků panovala o víkendu rozdílná atmosféra. Táta Petr, trenér fotbalistů Břidličné, slavil domácí výhru 7:1 nad Šenovem v krajském přeboru, syn Filip přivezl ligový debakl z Doosan Areny.

„Táta se má fajn, já na h…o,“ mávl rukou Souček junior.