„Pro nás to bylo strašně moc, moc, moc důležité utkání. Věděli jsme, že kdybychom ho zvládli, tak poskočíme z pásma sestupu. Bohužel se nám to nepovedlo,“ klopil oči zklamaný trenér. Ze začátku to nevypadalo s domácími vůbec špatně. Dvě velké šance měl Čvančara, hlavičku Březiny odvraceli hosté z brankové čáry. „Začátek jsme měli dobrý. Za dvacet minut mohlo být po zápase, jenomže jsme naše šance nedali, a to je alfa omega našeho problému. Nedáváme šance, to nás zabíjí,“ pokračoval kouč Slezského FC Opava.

SFC Opava-Zbrojovka Brno
Brnu stačily dvě střely na bránu, Opava se přišpendlila ke dnu

Domácí v prvním poločase měli více ze hry. „Měli jsme šest střel na branku, hosté jednu, ale oni ji dokázali přetavit v gól. Našemu inkasovanému gólu předcházela špatná přihrávka ve středu hřiště. Zbytečná ztráta míče,“ kroutil hlavou Kováč.

Opava bojuje vedle mizerné koncovky taky se zraněními. Během utkání odstoupili postupně Holík, Březina a Žídek. „Tak už to ve fotbale chodí. Byli jsme nuceni změnit hru, s tím, že budeme hrát na tři vysoké útočníky, ale to nám nešlo. Hra se zbortila, kluci se s tím neuměli porvat, jde to zamnou,“ přiznal trenér Opavy. „Smolíka jsme měli nachystaného na posledních deset minut. Po covidu zvládl jen dva tréninky. Třicet minut bylo na něj moc,“ omlouval ho zklamaný Kováč. „Kopali jsme také devět rohů a nic z toho pořádně nevytěžili,“ štvalo trenéra.

Z pěti jarních zápasů vytěžili Opavští pouhý bod. „Trápí mě to, a to strašně moc. Dostaneme první gól a jdeme psychicky dolů. Potřebujeme dát první gól,“ hlesl závěrem Kováč.