„Bohužel je to úděl dnešní doby. Celkem nás to kosí, ale nedá se nic dělat, budeme bojovat,“ podotkl opavský kouč Radoslav Kováč a dodal: „Mrzí mě i to, že mě to trefilo zrovna proti Spartě a Sigmě.“ V Olomouci bude mít Opavu na povedl pětice Michal a David Hamplové, Lukáš Černín, David Mikula a Lumír Sedláček. „Kluci to musí zvládnout bez nás, ale já jim věřím. Hlavní slovo bude mít Michal Hampel,“ určil Kováč kompetence. „Stejně jako proti Spartě bude na telefonu. Davidu Hamplovi jsem během zápasu volal asi tak sto krát,“ prozradil šéf opavské lavičky.

Michal HampelZdroj: František Géla

Opava zatím z úvodních dvou jarních kol vytěžila jediný bod, za bezbrankovou remízu se Zlínem. „Chtěli jsme více bodů, máme ale jen jeden. Proti Spartě jsme odehráli dobrý zápas, herně se mi to líbilo. Chyběl tomu jen gól,“ poznamenal Kováč.

Sigma bude v sobotu favoritem. „Viděli jsme ji jak hráli na Slavii a nebylo to vůbec špatné. Musíme hrát po zemi a mít agresivní pohyb. K tomu je třeba mít odvahu v šestnáctce,“ hledá cestu k úspěchu.

A jak bude vypadat opavská sestava v Olomouci? „Tady nás naštěstí covid tak nezasáhl, ale změny možná budou,“ připustil Kováč. Sobotní zápas má výkop ve 14 hodin.