Hned v první minutě zahrál Brabec špatně malou domů, čehož se snažil využít Texl, v rozhodujícím okamžiku favorita podržel Řezník a míč odvrátil na roh. O pár chvilek později se snažil prosadit Dordič, ale i jeho snažení skončilo jen rohovým kopem. V 10. minutě byla k vidění velká šance Viktoriánů. Akci rozjel Kopci, který zatáhl míč do vápna, kde ho ještě tečoval Chorý, balon byl nakonec sražen na roh. Po půlhodině hry přišla první velká komplikace Slezanů, kvůli zranění musel ze hry Hnaníček a do hry šel mladík Rychlý. O sedm minut později čerstvý hráč na hřišti zahrál ve vápně rukou a Plzeň kopala penaltu. Čermák ale trefil pouze břevno. V samotném závěru prvního poločasu byla Doosan aréna zmražena. Mondek si u lajny vyměnil balon, nahrál před bránu, kde si naběhl Helešic a otevřel skóre. Jenomže hned po rozehrání podnikla Plzeň rychlý protiútok. Kovařík vběhl do vápna, kde ho Hrabina poslal k zemi a na světě byla druhá penalta. Sudí Denev šel ještě shlédnout video a opavského zadáka poslal předčasně pod sprchy. Bucha nařízenou penaltu proměnil – 1:1.

Plzni stačilo ve druhém poločase deset minut k tomu, aby využila přesilovku. K centru z levé strany se dostal Hejda, vypálil. Fendrich ještě míč výborně vyrazil, ovšem Beauguel, stojící na hranici ofsajdu ho dopravil do sítě – 2:1. V 68. minutě měl na hlavičce gól Kopic, ovšem zakončoval vedle. Celé akci předcházel povedený centr Kováříka. Opava i v deseti působila sympatickým dojmem. Bohužel v 76. minutě přišel centr ze strany od Kalvacha a Ba Loua prostřelil Fendricha – 3:1, tímto výsledkem i zápas skončil.

Radoslav Kováč (trenér Opavy): „Nevstoupili jsme do zápasu špatně. Hned v úvodu měl Jirka Texl velkou šanci, kterou neproměnil. Plzeň si začala vytvářet převahu, hrozila ze standardek. Přežili jsme penaltu, která byla nařízena za zbytečnou ruku, ale byla. Dýchali jsme, podařilo se nám dát gól. Matěj Helešic to dobře zavřel, konečně nás bylo v dostatečném počtu ve vápně. Bohužel asi ztráta koncentrace, přišel rychlý nákop, penalta, vyloučení. Tohle rozhodlo o osudu zápasu. Nedá se nic dělat, musíme jít dál.“

Adrian Guľa (trenér Plzně): "Opava podala u nás sympatický výkon. Hrála aktivně, na hranici rizika, to nám dělalo problém. Jsem rád, že se nám podařilo odpovědět na vedoucí gól soupeře. Šli jsme navíc do přesilovky a druhý poločas zvládli."

Plzeň – SFC Opava 3:1 (1:1)

Branky: 45+4. Bucha (penalta), 55. Beauguel, 76. Ba Loua – 44. Helešic. Rozhodčí: Denev – Dobrovolný, Hock. ŽK: Mondek. ČK: 45. Hrabina. Diváci: 2835

Plzeň: A. Hruška – Řezník (46. Havel), Hejda, Brabec, Limberský (874. Alvir) – Al. Čermák, Kalvach, Bucha (84. Káčer) – J. Kopic (74. Ba Loua), J. Kovařík – Chorý (42. Beauguel). Trenér: Adrian Guľa.

Opava: Fendrich – Hrabina, Hnaníček (30. Rychlý), Žídek – Mondek (64. Juřena), Zavadil (64. Gorčica), Řezníček, Texl (46. Harazim), Helešic – Dordič, Holík (74. Ščudla). Trenér: Radoslav Kováč