Opava nastoupila do zápasu bez Kayamby, kterého do základu nepustily zdravotní problémy. Už po dvou minutách měla velkou šanci. Důrazný Smola vybojoval míč, předložil ho Kuzmanovičovi, který se ocitl sám před Daňkem, zkušený gólman jeho střelu vyrazil na rohový kop.

V 8. minutě bylo pořádné horko na druhé straně. Divíšek uvolnil Kuchtu, který našel ještě volného Havlíka. Toho parádním zákrokem vychytal Šrom. O šest minut později měli hosté štěstí, to když po střele Rezka zachránila nováčka tyč.

Ve 23. minutě byl u lajny faulovaný Smola. Zavadilův trestný kop odvrátili domácí na roh. K jeho exekuci se postavil Zapalač a přesně našel hlavu Kuzmanoviče – 0:1.

Ve 28. minutě rozjela Opava další ofenzivní akci. Ze strany běžel na Daňka Puškáč, domácí strážce svatyně zachránil. Chvíli na to udělal Daňkovi velký problém centr Zavadila. Deset minut před poločasem mohlo být srovnáno. Zcela sám se před Šromem octnul po centru Kalabišky Sadílek, stoprocentní šanci zazdil, míč poslal nad branku.

Po deseti minutách druhé půle vyrobil fatální chybu Svozil, když přímo před branku namazal Havlíkovi. Naštěstí pro Slezany, domácí záložník netrefil branku. Slovácko čím dál více na hřišti dominovalo, ale hostující bránu přímo neohrozilo, defenzíva Opavských sázela na poctivou defenzivu.

Opavští se před Daňka příliš často nedostávali, přesto se radovali z gólu. V samotném závěru udeřili podruhé. Po střele Kayamby se k balonu dostal Juřena a pečetil opavské vítězství.

FC Slovácko – SFC Opava 0:2 (0:1)

Branka: 23. Kuzmanovič, 87. Juřena.

Rozhodčí: Nenadál – Hrabovský, Pospíšil. ŽK: Zajíc, Navrátil  -  Kuzmanovič, Zapalač, Schaffartzik, Kayamba. Diváci: 3986

Slovácko: Daněk – Juroška, Hofmann, Krejčí, Divíšek – Janošek – Kalabiška (58. Navrátil), Sadílek (76. Zajíc), Havlík, Rezek (64. Kubala) – Kuchta. Trenér: Michal Kordula.

Opava: Šrom – Simerský. Schaffartzik, Svozil – Jursa, Zavadil – Hrabina, Kuzmanovič (77. Janetzký), Zapalač – Smola (82. Juřena), Puškáč (68. Kayamba). Trenér: Ivan Kopecký.