„O záchranu jsem hrával strašně dlouho. Prožil jsem to spoustu let v různých klubech, takže přesně znám pocity hráčů a vím, co se jim může honit hlavou. Vidím, že na nich leží deka. Vždycky jsem byl takový rafan. V týmech, kde jsem byl, jsem měl kolem sebe tři nebo čtyři hráče, kteří měli stejnou náturu jako já. Věděl jsem, že se na ně můžu kdykoliv spolehnout. V každé situaci,“ přidal Zavadil svou vlastní zkušenost.

„Musíme najít kluky, kteří to vezmou na sebe, a na hřišti i v kabině ukážou, že oni jsou ti lídři. Ti, kteří to zlomí. Opravdu někdy stačí dva nebo tři hráči. Ne každý je zabiják, který jde na hřiště umřít a udělá pro výsledek cokoliv,“ prohlásil Zavadil.

Příbram naposledy šokovala remízou 3:3 s pražskou Slavií. „Zápas jsem viděl. Příbram dala do zápasu extrémní nasazení a bojovnost. Bylo na ní vidět, že chce uspět za každou cenu. Vyhovoval jí i těžký terén,“ vypozoroval šéf opavského sportovního úseku. „Naše hra není špatná, je koukatelná. Dostáváme ale hloupé góly, sami se prosazujeme jen těžko. Fotbal se odehrává v šestnáctkách. Pokud to v sobotu nebude z naší strany o extrémní bojovnosti a velkém nasazení, jsme bez šance. V Příbrami jsem před dvaceti lety hrával, vím, jak to tam chodí. I když má klub problémy, hráči jdou na krev,“ podotkl Pavel Zavadil.

Opavská sestava se oproti té, jež hrála v Karviné, příliš nezmění. „Po karetním trestu se vrací Březina. Jinak by zápasová nominace měla být stejná, jako v Karviné,“ zakončil sportovní manažer Slezského FC Opava. Utkání začíná dnes ve 14 hodin.