Jeho Opava totiž začala sbírat body. Po vítězství 1:0 nad Mladou Boleslaví uhráli Opavští bezbrankovou remízu na hřišti ostravského Baníku a zítra je čeká další tvrdý oříšek v podobě Jablonce.

„Ten má hodně silnou ofenzivu. Doležal, Chramosta nebo Jovović jsou góloví. Mají střelce, ale podle mě jsou zranitelní v defenzivě,“ zamýšlí se opavský záložník Petr Zapalač.

„Budějovice nám ukázaly, jak na to. Chceme bodovat, minimálně jeden musí zůstat doma. Jabloneckým se u nás dobře nehraje,“ myslí si dvaatřicetiletý fotbalista.

Opavští se naposledy se Severočechy utkali nedávno v rámci MOL Cupu. Na domácím trávníku prohráli v prodloužení. „Nebyl to špatný zápas. Jenomže jsme prohráli, já se navíc zranil,“ vzpomíná Zapalač se smutným tónem v hlase.

Slezané začali v posledních zápasech sbírat konečně body. „Jsem za to moc rád. Oba zápasy jsem viděl z tribun. I na Baníku jsme měli k vítězství blíže,“ pousmál se Petr Zapalač.

„Do klubu i kabiny se vrátil klid. Chceme ještě dvě třešničky na dort v podobě bodového zisku jak s Jabloncem, tak ve Zlíně,“ pokračoval fotbalista se šesta-čtyřiceti starty na kontě.

A jak vypadá jeho aktuální zdravotní stav? „Už jsem začal individuálně běhat, koleno drží. Zimní přípravu bych měl začít naplno s týmem,“ objasnil.

„Třikrát týdně jsem na stadionu, s hráči jsem v kontaktu, s trenérem jsme se bavili i o Jablonci,“ zakončil Zapalač. Zítřejší duel bude mít výkop ve 14.30 hodin.