Petře, co se přesně stalo v závěru zápasu?
Míč mě trefil do ruky. Nebyl v tom úmysl, hodně mě to mrzí. Celá naše práce byla zbytečná, tahle porážka moc bolí, ještě jsem ji nestrávil.

Věděl jste, že je zle, když šel sudí Berka zkoumat video?
Tušil jsem, že penaltu pískne, míč mi ruku trefil, šla proti němu. Sudí mi to vysvětloval, říkal mi, že neviděl v tom úmysl, ale trefena byla.

Petr Zapalač - Ilustrační foto.Zdroj: Deník / František GélaVideo je novinka. Kdyby nebylo, pak si vezete z Plzně bod.
To ano. V tomto utkání bylo videa až moc, tuším, že čtyři situace se zkoumaly. Takový je už fotbal, třeba příště pomůže video zase nám.

I přes porážku ale Opava rozhodně nezklamala. Nečekalo se, že Plzeň bude mít s vámi až takové problémy.
Věděli jsme, co nás v Plzni čeká. Chtěli jsme vycházet z dobré obrany a chodit do brejků ve více lidech. Plzeň měla šance, mám na mysli Krmenčíka s Ekpaiem.

Ale jednu velkou gólovku jsme také měli, myslím tím Nemanju Kuzmanoviče. Když to shrnu, odehráli jsme dobrý zápas, máme na čem stavět.

Po vítězném duelu nad Jabloncem jste prožili pořádně hektické období, když nečekaně skončil trenér Skuhravý.
Osobně jsem to nečekal. Na dopoledním tréninku mi trenér Skuhravý vysvětluje taktiku na Plzeň, a za dvě hodiny nám oznámí, že končí, bylo to zvláštní.

Z utkání Viktoria Plzeň –SFC Opava
Opava se dlouho držela, srazila jí penalta

Další den jste se dozvěděli, že bude trénovat pražskou Duklu, vašeho přímého konkurenta v boji o záchranu…
Byl to druhý šok. Mám na to svůj názor, stávat by se to nemělo. Trenér asi musí vědět sám, proč takové rozhodnutí udělal. My jsme to hodili za hlavy. Máme nového kouče, kterému se budeme snažit jeho práci ulehčit. Vnesl do kabin klid a trpělivost. Budeme s ním ještě silnější.

V sobotu čeká Opavu zápas s Teplicemi, jak ho vidíte?
Teplice jsou nevyzpytatelným protivníkem. Mohou vyhořet, ale na druhé straně odehrát dobrý zápas. Máme před sebou tři zápasy, ve kterých musíme bodovat. Věřím, že v sobotu budeme úspěšní a uděláme tři body.

Ilustrační foto.
Zájemce o Slezský FC? Witassek: Dostali jsme nabídku
Pavel Zavadil - Ilustrační foto
Pavel Zavadil po smolné porážce v Plzni: Mohli jsme být ve druhé půli odvážnější