Už v první minutě to na opavských tribunách jen zahučelo, to se do míče opřel Řezníček a jeho střela jen těsně minula Hruškovu bránu.

Plzeň měla v této pasáži sice více míč na svých kopačkách, ovšem Fendricha vážněji neohrozila. Na druhé straně střílel nad po zkráceném rohu Zapalač.

Jiří Balcárek, trenér SFC Opava.
VIDEOROZHOVOR: Jiří Balcárek před Plzní

Ve 27. minutě došlo po rohovém kopu k závaru v pokutovém území Západočechů, posledním, kdo zakončoval byl Hnaníček, ke smůle svého týmu střílel vedle. Po necelé půlhodině šla Opava do brejku, Kayamba fauloval Dordiče. Z následné standardky střílel Zavadil, odražený míč se dostal k Žídkovi, jeho vychytal Hruška.

Na druhé straně dělal Fendrichovi svým důrazem Beauguel, domácí brankáře ovšem nepřehlavičkoval. Minutu před poločasem se do zakončení tlačil Beauguel, poslední slovo měl Řezník, jehož nůžky skončily na tyči.

Cvek opět řádil a nováček má cenný skalp

Favorit udeřil po deseti minutách druhého poločasu. Kalvach odcentroval, trefil hlavu Beauguel a Plzeň vedla. Za dalších šest minut přidali hosté druhý gól. Kovařík našel hlavu nehlídaného Beauguel a ten zvyšoval na 0:2.

V 74. minutě mohl Slezany vrátit do zápasu Železník, bohužel míč po přihrávce Hrabiny napálil do protihráče. V nastavení Plzeň přidala třetí branku. Buchovu dělkovku Fendrich vyrazil, ovšem proti dorážce Kopice neměl šanci – 0:3.

SFC Opava – Viktoria Plzeň 0:3 (0:0)

Branky: 57. Beauguel, 63. Beauguel, 90+2. J. Kopic. Rozhodčí: Marek – Kubr, Podaný. ŽK: Dordič - Kayamba. Diváci: 4236

Opava: Fendrich – Hrabina, Rychlý, Hnaníček, Žídek – Řezníček, Zavadil – Dordič, Texl (68. Mondek), Zapalač (68. Juřena) - Železník (82. Schaffartzik). Trenér: Jiří Balcárek.

Plzeň: Hruška - Řezník, Hejda, Brabec, Hloušek (81. Kopic) – Bucha, Kalvach, Hořava – Kayamba (59. Mihálik), Beauguel (89. Chorý), J. Kovařík. Trenér: Adrian Guľa