„Už jsme to zažili na jaře, teď v tom lítáme znovu, je to pořád do kolečka, ale nedá se nic dělat,“ řekl smířlivě Jan Žídek. „Hráli jsme nyní dva modelové zápasy mezi sebou. Bylo to velké zpestření, přece jenom jsme si mohli vyzkoušet věci z tréninku, které můžeme přenést do zápasů,“ kvitoval pětatřicetiletý stoper. On sám si ve středečním „modeláku“ zkusil penaltu, jenomže ji nedal. „Dělal jsem blbosti, v mistrovském zápase bych ji kopl jinak,“ přiznal autor pěti ligových branek.

Rodák z Oldřišova věří, že se brzy začne hrát. „Vím, že situace v republice není vůbec dobrá. Když ale budeme hrát, budeme více chráněni, budeme pravidelně chodit na testy,“ poznamenal obránce, který má na kontě devětapadesát zápasů v nejvyšší soutěži. Sám se svou rodinou se snaží dodržovat, co nejvíce hygienická pravidla. „Snažíme se co nejvíce minimalizovat rizika nákazy. Člověk musí být nyní více na pozoru,“ zvedl prst Žídek.

Už dva týdny se s týmem připravuje záložník z Pobřeží Slonoviny Christ Joël Junior Tiéhi. „Mile mě překvapil. Je velmi snaživý, učí se česky, je vidět, že u nás chce zůstat. Umí říct dobrý den, jak se máš. Herně je na tom taky velmi dobře,“ uzavřel Jan Žídek.

Jan Řezníček
Řezníček vyhlíží narození syna, imunitu buduje na Sádráku