Opavu přivedl na trávník s kapitánskou páskou Tomáš Smola. Jeho tým už ve druhé minutě kopal dva rohové kopy, ale brankář Drobný mohl být v klidu. V 10. minutě zkušený gólman Jihočechů špatně rozehrál balon, Hellebrand postupoval domácí bránu, dokonce i vystřelil, bohužel trefil Havla a z nadějné šance Opavští vytěžili pouze roh. Po půlhodině hry vystrčili poprvé růžky Jihočeši. Po standardní situaci se dostal k hlavičce Králík, ovšem brankář Fendrich pohotovým zákrokem zachránil. Domácí začali mít mírně navrch. K dobrému střeleckému pokusu se dostal Novák, Fendrich jeho dělovku hokejově vyrazil na rohový kop.

Dva náznaky šancí měla Opava v úvodu druhého poločasu. Jenomže Helešic při přihrávce na volného Smolu selhal. Čvančara šel na Drobného ale míč mu jen odevzdal. Na druhé straně zablokoval na poslední chvíli Kulhánek Brandnera. Alvirova rána zase letěla nad. V 59. minutě kopali Slezané standardku, k míči se postavil Březina a pálil vedle. O pět minut později hořelo na druhé straně, kde Diopovu hlavičku vytahoval Fendrich na břevno. Opavský gólman se pak poradil i s ranou Mršiče, z trestného kopu. V 74. minutě šli hosté do přečíslení. Poslední slovo měl Nešický, jehož rána letěla těsně vedle. Necelé čtyři minuty před koncem vybídl ke střele Dedič Nešického. Jeho pokus byl sražen na roh. Po jeho zahrání se dostali hosté k odraženému míč a prodloužený centr dal hlavou do brány Březina. Opavští výhru udrželi a na čtrnáctý pokus dokázali vyhrát.

České Budějovice – Opava 0:1 (0:0)
Branka: 88. Březina.  Rozhodčí: Petřík – Vlček, Váňa. ŽK: Králik - Čvančara, Dedič, Helešic.
České Budějovice: Drobný – Čolić, L. Havel, Králik, P. Novák – Čavoš (78. Valenta), Javorek – Mészáros (46. Diop), Alvir (78. Vais), Mršić – Ledecký (16. Brandner). Trenér: David Horejš
Opava: Fendrich – Březina, Kulhánek, Didiba – Tiéhi – Mondek (88. Hrabina), Nešický, Hellebrand (74. Řezníček), Helešic – Smola (78. Dedič), Čvančara (89. Rataj). Trenéři: Radoslav Kováč, Alois Skácel.