Nový sportovní manažer Pavel Zavadil intenzivně pracuje na posílení ofenzivy. Ve hře je příchod dvou útočníků – Tomášů Smoly a Čvančary.  Slezané vedou intenzivní jednání s pražskou Slavii o hostování Patrika Hellebranda, který podzim strávil ve Slovácku.

Kozmické mokřady se stádem divokých koní jsou turisticky vyhledávaným místem.
Už jste je viděli? Mezi Opavou a Ostravou běhá stádo divokých koní

Jednadvacetiletý fotbalista má kontě čtyřicet prvoligových startů, ve kterých vstřelil jednu branku a připsal si dvě asistence. Navíc k Opavě má vztah, díky otci Alešovi, jenž jako hráč pamatuje slavné časy opavského Kaučuku. Hellebrand dal slezské metropoli přednost před Libercem.

Podívejte se na jednu z nových posil Opavy - Jiří Kulhánek

Další dva nováčci v opavské kabině mají sparťanskou minulost. Do této skupinky patří třiadvacetiletý obránce Jiří Kulhánek, fotbalista s osmačtyřiceti prvoligovými starty na kontě, který naposledy hrával za Mladou Boleslav. Vedle Sparty si prošel také Trnavou, Českými Budějovicemi, Libercem a Vlašimi.

O rok mladší zadák, bývalý mládežnický reprezentant David Březina naposledy patřil k oporám Žižkova. Krom toho kopal také ve Spartě, Táborsku, Vlašimi a slovenské Senici. „Opavě chci pomoci k udržení ligy. Láká mě taky spolupráce s trenérem Kováčem. Chce hrát fotbal, a to se mi líbí,“ svěřil se Jiří Kulhánek.

Mikuláš Kubný (vlevo) se sportovním manažerem Pavlem Zavadilem
Nejmladší brankář ligy podepsal profi smlouvu v Opavě

Zdravotní prohlídku v Opavě absolvoval ještě před koncem roku osmadvacetiletý záložník Aleš Nešický. Odchovanec olomoucké Sigmy odehrál v lize šestadvacet zápasů, ve kterých vstřelil jednu branku. V minulosti oblékal také dresy Táborska a Žižkova. Do Opavy se stěhuje z Liberce. Dalším nováčkem je Lukáš Kania.

Třiadvacetiletého záložníka si Opavští vyhlédli v Blansku. Jedná se o bývalého hráče ostravského Baníku, jenž si prošel také Vítkovicemi a Petřkovicemi. Už před koncem roku podepsal v Městských sadech kontrakt slovenský brankář Tomáš Digaňa.

Podívejte se na jednu z nových posil Opavy - Tomáš Digaňa

Opava je rovněž domluvena na podmínkách se zkušeným útočníkem Tomášem Smolou. Ten se ale k týmu ještě nepřipojil. Momentálně se řeší jeho uvolnění z rumunského klubu Gaz Metan Mediaş. Ve hře je údajně stále příchod jabloneckého útočníka Tomáše Čvančary.

Naopak v Opavě skončil záložník Jiří Texl, který se vrátil do olomoucké Sigmy.