Opavský trenér Radoslav Kováč byl nucen sáhnout ke změnám v sestavě. Dokonce změnil rozestavení a Slezané hráli se čtyřmi obránci. Ovšem první poločas patřil hostům. Už ve třetí minutě běžel sám na Digaňu Sadílek, ale netrefil bránu. O čtyři minuty později se stejné šanci ocitl Smola, Nemrava ho ale vychytal, navíc domácímu útočníkovi byl písknut ofsajd. Hosté z Uherského Hradiště byli hodně nebezpeční. Před Kubalou odvracel na roh Žídek. Kliment v další šanci netrefil bránu. Stejně se vedlo i Petrželovi. Na druhé straně přihrával Holík na Thiéhiho, ten ale smůle svého týmu trefil boční síť. Ve 25. minutě se blýskl gólman Digaňa, když vychytal Jurečku. Čtyři minuty před poločasem zazdil další šanci Kliment a první poločas branku nepřinesl.

Basketbalové utkání Kooperativy NBL mezi BK JIP Pardubice (v bíločerném) a BK Opava (v modrožlutém) v pardubické hale na Dašické.
PODÍVEJTE SE: Opava se vrátila ve velkém stylu

Po deseti minutách druhé půle kopal Nešický trestný kop a brankář Nemrava vytahoval míč na rohový kop. O pár chvilek později špatně vyběhl gólmana Digaňa, míč měl Jurečka a při domácích stálo štěstí. Opavský odchovanec ve službách Slovácka trefil tyč. Po necelé hodině hry se do zakončení dral Holík, ale ke střele se nedostal. Ovšem o pár okamžiků později našel centrem Kaniu a domácí šli do vedení – 1:0.

Slibně vyvíjející utkání nakonec mělo pro výběr trenéra Radoslava Kováče hořký konec. V 73. minutě si Slezané nepohlídali Klimenta, který po centru Kohúta vyrovnal na 1:1. Dvě minuty před koncem hosté dokonali obrat, když se prosadil Sadílek a upravil na konečných 1:2.

SFC Opava – Slovácko 1:2 (0:0)
Branky: 63. Kania – 73. Kliment, 88. L. Sadílek. Rozhodčí: Lerch – Calerka, Mojžíš. ŽK: Harazim – Daníček, Reinberk.
Opava: Digaňa – Harazim (46. Helešic), Schaffartzik, Žídek, Hrabina – Tiéhi, Nešický, Večerka (89. Hnaníček – Kania, Holík (74. Mondek), Smola. Trenéři: Radoslav Kováč, Alois Skácel.
Slovácko: Nemrava – Reinberk, S. Hofmann, Mich. Kadlec, Kalabiška – V. Daníček – M. Petržela (81. Rezek), Jurečka, Kubala (62. Kohút), L. Sadílek – Kliment. Trenér: Martin Svědík.