Na první gól se čekalo tři minuty. Karlsson dostal balon za obranu od Hanouska, měl dost prostoru k centru na Juliše, kterému dělali společnost Žídek s Didibou, nicméně hostující útočník byl v pravou chvíli, na pravém místě -0:1. Na druhé straně sklepl míč Čvančara pro Hellebranda. Mladý záložník zakončil střelou z dobré pozice do protihráče. Po čtvrt hodině hry poslal do vápna Sparty centr Hellebrand a Holík hlavou trefil Nitu. Opava v prvním poločase působila sympatickým dojmem, byla aktivní, hrála více s míčem, ale na druhou stranu se nebyla schopna dostat do šance. Šest minut před poločasem se tlačil do vápna Tiéhi, ale ztroskotal na Nitovi. Ve 42. minutě se blýskl individuální akci Didiba, obešel protihráče, snažil se jít do střely, na hranici šestnáctky upadl, ale sudí nechal ve hře pokračovat. V závěru poslal do vápna ostrý centr Helešic, avšak ani Čvančara, Holík ani Mondek na balon nedosáhli.

Do druhého poločasu nastoupili oba týmy s dvěma změnami v sestavě. V 51. minutě centroval novic Kania a Čvančara našel hlavou pouze rukavice hostujícího brankáře. Na druhé straně pálil z dálky Sáček a Fendrich se pořádně zapotil. Přišla 73. minuta a rohový kop Sparty. Plavšič kopl balon přední tyč a Čvančara si ho nešťastně srazil do vlastní sítě – 0:2. V závěru hlavičkoval po rohu Nešického nad Didiba. V poslední minutě dal Sáček míč na Vindheima, který nahrál Plavšičovi, jehož domácí nedostoupili a bylo to 0:3. Konečný výsledek je pro domácí hodně krutý.

Slezský FC Opava – Sparta Praha 0:3 (0:1)
Branky: 3. Juliš, 73. Čvančara (vlastní), 90. Plavšič. Rozhodčí: Julínek – Dobrovolný, Dohnálek. ŽK: Helešic, Březina, Hellebrand - Vitík.
Opava: Fendrich – Březina, Didiba, Žídek – Tiéhi – Mondek (87. Hrabina), Hellebrand, Nešický, Helešic (46. Kania) – Holík (84. Dedič), Čvančara (84. Juřena). Trenér: Alois Skácel.
Sparta: Nita – Vitík, Plechatý, Hancko – Vindheim, Sáček, Karabec (46. Pavelka), Dočkal (78. Souček), Hanousek – Juliš (78. Kozák), Karlsson (64. Plavšič). Trenér: Václav Kotal.