V prvním poločase byl více na míči rakouský favorit a Opavu v několika situacích podržel brankář Fendrich. Sturm si ovšem do kabin i přesto odnesl vedení. Těsný náskok mu trefou z penalty po ruce Žídka zajistil Jantscher.

„Naše příprava je specifická a pro nás to tak byl náročný zápas. V první půli to bylo znát. Tahali jsme za kratší konec, všude jsme byli o krok později a měli jsme spoustu laciných ztrát,“ hodnotil opavský kouč Radoslav Kováč.

Slezané se prosadili krátce po změně stran. Žídek se Ščudlou si vyměnili balon u lajny, vysunuli Dordiče, který se prodral do vápna, poslal míč před bránu a Texl nabíhající ze druhé vlny placírkou skóroval – 1:1.

„Do druhé půle jsme vstoupili lépe. Zvedli jsme se, zklidnili jsme se a dovedli jsme dobře podržet míč. Organizace hry se zlepšila a vycházel nám i pressing. Jsem rád, že jsme tady narazili na těžké soupeře. Před Plzní nám to pomůže přepnout na rychlejší level,“ doplnil trenér SFC.

Slezany už v pátek čeká první duel nové sezony FORTUNA:LIGY, Opavští se představí v Plzni.

SK Sturm Graz – Slezský FC Opava 1:1 (1:0)

Branky: 38. z pen. Jantscher – 51. Texl.

Opava: Fendrich (46. Šrom) – Hrabina (83. Večerka), Hnaníček (60. Rychlý), Žídek (83. Koschatzký) – Mondek (60. Harazim), Řezníček (79. Wybraniec), Zavadil (60. Gorčica), Texl (60. Pikul), Helešic (46. Ščudla) – Dordič (79. Darmovzal), Holík (60. Juřena). Trenér: Radoslav Kováč.