„O Didibu jsme se zajímali již v minulosti a jsem velmi rád, že se nám nyní podařilo vše dotáhnout. Joss je hráč, který přichází po odchodu Condeho na pozici defenzivního záložníka. Své zkušenosti v mládí získával v italské Perugii a Juventusu Turín, takže v tomto hráči vidíme velký potenciál,“ řekl po příchodu čerstvé posily generální manažer Zlína Zdeněk Grygera.

Didiba opravdu v dorosteneckém věku sbíral zkušenosti v Itálii. Postupně prošel Perugií, akademií Juventusu Turín, v nižších soutěžích nastupoval za týmy Matera a Troina, kde vydržel rok. Jako volný hráč pak zamířil do slovenské Senice.

Mistrovství Evropy ve fotbale žen U19 - Česká Republika - Francie, 27. června 2022 v Ostravě. (zleva)
Čtvrtek bude v Opavě ve znamení reprezentace! Češky vyzvou Španělsko

V létě 2020 si ho vytáhl do Opavy trenér Radoslav Kováč. Didiba přišel do Opavy na roční hostování s opcí. Ta byla nakonec uplatněna. V nejvyšší soutěži odehrál důrazný fotbalista sedmadvacet zápasů. Stejný počet utkání si připsal i ve druhé lize, kde přidal i dvě vstřelené branky. Zkušenosti nasbíral taky v barážových duelech s pražskými Bohemians.

„S Jossem jsme jeho budoucnost řešili již v zimě, kdy vyjádřil přání odejít do ligy, ale nepřišla na něj žádná adekvátní nabídka a zadarmo jsme jej pouštět nechtěli. Každopádně jsme věděli, že se k jednáním o jeho odchodu v létě vrátíme, jelikož mu za rok v létě končila smlouva a její prodloužení nebylo pravděpodobné,“ řekl sportovní manažer SFC Opava Jaroslav Kolínek. „I proto jsme se rozhodli jednat o jeho uvolnění. Jednání se Zlínem pak byla navíc velmi rychlá, korektní a podařilo se nám najít společnou řeč,“ zakončil šéf sportovního úseku.

Opava prochází velkou obměnou. Z úspěšného kádru, který to dotáhl až do baráže, už v týmu nejdou vedle Josse Didiby také Jan Žídek, Denis Darmovzal, Matěj Helešic, Josef Celba a Tomáš Digaňa.