V 10. minutě byl u lajny faulován Kayamba a domácím se naskytla standardka. Zavadil našel na přední tyči Simerského, který zakončoval těsně vedle branky.

O pět minut později kopali trestný kop hosté.

Trávník poslal míč do malého vápna, kde ho ani jeden z jeho spoluhráčů ideálně netrefil. O chvíli později mohl běžet sám na Šroma Ikaunieks, na poslední chvíli mu míč vypíchl Schaffartzik. Ve 25. minutě byla k vidění první branka.

Po centru Puškáče vypadl Hrubému míč, který se dostal ke Kayambovi a ten ho uklidil do branky – 1:0. Ve 34. minutě měla Opava další útočný výpad. Míč zatáhl Kuzmanovič, odcentroval a souboji Smoly s Hrubým kopali Slezané roh.

Lanex Bolatice.
Opavsko: stovky Poláků sem jezdí za prací, vedou Bolatice a Chuchelná

O pár chvilek nebezpečně zakroutil míč Jovovič, domácí podržel pohotovým zákrokem brankář Šrom. Tři minuty před poločasem mohlo být srovnáno. Holeš utekl po lajně, nahrál na Ikauniekse, ten ovšem pálil nad. Za chvíli minul Svozil míč, soupeřovu šanci ale zastavil obětavým skluzem Schaffartzik.

Jablonec vstoupil do druhého poločasu aktivnější.   Po necelých deseti minutách to v ochozech zahučelo, to když se do míče z dálky opřel Ikaunieks, minul. Za  tři minuty pálil Jovovič, domácí jeho ráno zblokovali na roh.  Opavští hráli na hranici obětavosti.  Gól nakonec dali  Opavští.

Ohňostroj nad hlučínskou štěrkovnou.
Oblohu prozařují ohňostroje

Po  dobře zahraném rohovém kopu Zavadila se míč dostal k Jursovi, jenž našel Smolu, toho ještě Hrubý vychytal, odražený balon se dostal k Puškáčovi a ten ho dorazil do branky – 2:0. V závěru se blýskl jedovkou Zapalač, brankář ji vyrazil na roh. Skóre se už nezměnilo a Opava mohla slavit premiérové tři body. 

Slezský FC Opava – Jablonec 2:0 (1:0)

Branky: 25. Kayamba, 61. Puškáč. Rozhodčí: Matějček – Paták, Mokrusch. ŽK: Jursa, Šrom -  Doležal, Trávník, Masopust, Považanec. Diváci: 953:  

SFC Opava: Šrom – Simerský, Schaffartzik, Svozil – Kuzmanović, Jursa, Kayamba (88. Juřena), Zavadil, Zapalač – Puškáč (90. Řezníček), Smola (69. Jurečka). Trenér: Skuhravý

FK Jablonec: V. Hrubý – Holeš, Hovorka, Lischka, Matěj Hanousek – Masopust, Trávník, V. Kubista (69. Považenec), Jovović (78. Acosta) – D. Ikaunieks (70. Chramosta), Doležal. Trenér: Rada.