Novými posilami jsou útočník René Dedič z Třince a slovenský záložník Karol Mondek, který naposledy oblékal dres Raków Częstochowa, se kterým postoupil do polské Ekstraklasy. Do slezské metropole přichází jako volný hráč.

„V Polsku se nám podařilo postoupit, ale klub novou smlouvu nenabídl. Zájem byl z druhé polské ligy, ale já jsem chtěl do Česka. Nabídka z Opavy zněla zajímavě,“ hlásil na prvním tréninku Karol Mondek, jen má ve své sbírce úspěchů také slovenský double s Trenčínem.

„Karol je zkušený fotbalista, má už toho hodně za sebou. Navíc je schopen hrát na více postech,“ řekl sportovní manažer SFC Opava Alois Grussmann.

Smolu by měl na hrotu útoku nahradit Dedič, který hrával za Žilinu a poledních pět sezon v Třinci. O místo v ligovém kádru budou bojovat slovenský zadák Marek Václav a olomoucký záložník Jakub Matoušek, kteří jsou v Opavě na testech. Přípravu s áčkem začali i dorostenci: Adam Ščudla, Adam Gorčica, Tomáš Koschatzký a Dominik Kuča.

„Na dalších posilách pracujeme,“ dodal Grussmann. Změnou prošel i realizační tým. Trenéra brankářů Michala Kosmála nahradil David Hampel.

„Pauza byla krátká, když si vezmete za necelé čtyři týdny začínáme ligu,“ poznamenal trenér Ivan Kopecký.

Zahájení přípravy SFC Opava, červen 2019.

„V sobotu nás čeká charitativní zápas v Chlebičově, pak testy a tvrdě do toho skočíme,“ dodal kouč.

K posílení týmu řekl: „Tým doplňujeme dle ekonomických možností klubu. Skončili Smola s Janetzký, s nimi nám odešlo dvanáct gólů. Musíme je nahradit. Máme tady nováčky, o dalších posilách se bavíme,“ řekl ještě opavský stratég.

V rámci přípravného období čeká opavské soustředění v polské Goslawi.

Program přípravy

sobota 15. června: SK Viktorie Chlebičov – SFC Opava (16.00, charitativní podtext)
středa 19. června: SFC Opava – MFK Vítkovice (10.30)
neděle 23. června: SFC Opava – FC Zbrojovka Brno (17.00, Štěpánkovice)
středa 26. června: GKS Jastrzebie – SFC Opava (17.00, Gosław)
sobota 30. června: Rakow Czestochowa – SFC Opava (11.00, hřiště Czestochowa)
sobota 6. července / neděle 7. července SFC Opava – MFK Poprad (datum i místo bude upřesněno)