Opava na jihu Čech odehrála dobrý zápas. Opět měla šance, hlavně pak Hellebrand se Čvančarou. Domácí Dynamo také vystrkovalo růžky. Kopalo dvě nebezpečné standardky. Do dvou šancí se pak dostali Kralik s Novákem, v obou případech byl úspěšný brankář Fendrich. Rozhodující moment zápasu přišel dvě minuty před koncem, kdy se hlavou prosadil Březina. „Trefil to hezky. Konečně jsme byli odměněni za naší práci. Na klucích byla vidět spontánní radost. Věřím, že jim to pomůže,“ usmíval se po utkání opavský trenér Radoslav Kováč. „Tohle vítězství je pro nás strašně důležité. Trochu jsme se vrátili zpátky do hry,“ pokračoval jednačtyřicetiletý stratég.

Fortuna liga, fotbal, Dynamo České Budějovice - Slezský FC Opava Foto: Deník/ Dan Kubát)
PODÍVEJTE SE: Konečně! Opavské čekání na výhru ukončil Březina

V zápase byly pasáže, kdy se v aktivitě střídaly oba týmy. „Ve hře bylo celkem dost faulů, tím se i kouskovala. Bylo to také hodně o soubojích. Domácí měli nebezpečné standardky. Naštěstí jsme je přežili bez úhony,“ vydechl si Kováč. Během zápasu opavský stratég několikrát od lajny vystartoval směrem ke svým svěřencům. „Vadilo mi, že začali odpovídat směrem k rozhodčím. Vypadli tím z koncentrace, a to mě štvalo. Nabádal jsem je, že musí být trpěliví,“ vysvětloval trenér své výbuchy u postranní čáry.

Pro Radoslava Kováče šlo teprve o třetí vítězství během jeho opavského angažmá. „Tohle jsem nikdy nikde nezažil. Ale i to je fotbal. V Opavě jsou se mnou trpěliví, jinde by už mě asi odvolali. Věřím, že se zvedneme, hra špatná není, musíme ji podpořit bodovým ziskem, tak jako nyní v Českých Budějovicích,“ uzavřel Radoslav Kováč.