Opava šla do zápasu v pořádně okleštěné sestavě a úvod ji vůbec nevyšel. „Já už tomu nerozumím. Hrabinovi to dobře skočilo, řveme na něj záda, záda a on udělá takovou chybu. Jsou to zkratové momenty, které nás sráží,“ povzdechl si trenér Opavy Radoslav Kováč. „Naštěstí jsme se dokázali do utkání rychle vrátit, to se mi líbilo, reakce po inkasovaném gólu byla dobrá. Nejdříve se Hary krásně trefil a pak přidal i druhý gól po dvou přihrávkách mladý Rataj. Gólu předcházela akce Tiéhiho, který prokazuje slušné kvality,“ chválil trenér. O pár chvilek později mohlo být ještě veseleji. Ve stoprocentní šanci se zjevil Dordič, který šel sám na brankáře, jenomže nepochopitelně celou akci pokazil. „Pro mě zlomový moment zápasu. Kdyby ji proměnil, vyhrajeme,“ byl si jistý Kováč. „Jde sám na brankáře a balon kopne dvacet metrů mimo,“ kroutil hlavou jednačtyřicetiletý stratég.

SFC Opava - FK Mladá Boleslav 2:2
PODÍVEJTE SE: Tiéhi nedal penaltu, Opava brala bod

Vstup do druhého poločasu neměli domácí dobrý. „Prvních deset minut bylo špatných. Dostali jsme laciný gól na 2:2. Pak už to bylo bez větších šancí. V samotném závěru přišla penalta, měli jsme to na lopatě, ale nedáme ji. Je to velká škoda, strašně mě to mrzí,“ smutnil Kováč.

Tiéhi byl určeným hráčem. „V tréninku dává pět z pěti. Věřil si, ale viděli jste, jak to dopadlo. Když doma zahodíte dvě penalty v řadě, těžko můžete vyhrávat,“ konstatoval Kováč.

Opava šla do zápasu značně oslabena. Vedle marodky kosí její kabinu také Covid. „Je to šílené, ale taková už je situace. Musíme s tím bojovat. Šanci dostávají sedmnáctiletí kluci. Musíme z následujících třech zápasů ještě něco urvat a během zimní přestávky tým posílit,“ zakončil šéf opavské lavičky. Mezi dlouhodobě zraněnými je také zkušený záložník Pavel Zavadil, který má trhlinu ve svalu.