„Bylo to pro mě zvláštní. Nikdy jsem proti Pardubicím nehrál, teď to bylo poprvé,“ začal po- zápasové povídání Jan Řezníček. „Za vítězství jsem rád, klukům určitě do kabiny něco nachystám,“ usmál se osmadvacetiletý záložník, kterého mrzelo, že v hostující sestavě se neobjevil Martin Šejvl. „Jsme spolu v úzkém kontaktu, vlastně každý den. Ale jak na podzim, tak i nyní nám nebylo přáno se na hřišti potkat,“ mrzelo trochu Jana Řezníčka.

SFC Opava-FK Pardubice 1:0
Byli jsme křečovití, ale urvali jsme to, vydechl si Kováč

Samotný zápas příliš fotbalové krásy nepobral. „Byl to bojovný zápas, nebylo to o žádné kráse. Potřebujeme sbírat body, i takové vítězství potřebujeme,“ podotkl pardubický rodák v opavských službách. „Druhý poločas byl z naší strany nervózní. Vypadalo to, že se bojíme vyhrát. Pardubice zjednodušily hru. Hrály chytře, naštěstí jsme to zvládli s nulou vzadu,“ spadl Řezníčkovi kámen ze srdce.

Osmadvacetiletý záložník se po dlouhé době objevil v základní sestavě. Blýskl se dvěma světlými momenty. V prvním poločase vyslal přesným pasem do gólovky Čvančaru. Po přestávce se zjevil ve velké šanci sám. Brankář Letáček ho vychytal. „Míč jsem si hlavou dobře ztlumil. Vůbec jsem ale nevěděl, kde je gólman. Nakonec jsem ho trefil,“ vracel se ke své možnosti.

SFC Opava-FK Pardubice
PODÍVEJTE SE: Opava má tři body! Vítězství vykoupeno krví Žídka

Jediný gól zápasu padl z penalty. Proměnil ji Smola za fauly Cada na Žídka. „Žídas šel do souboje neohroženě. Dostal pěkný kopanec. Byli jsme za jeho odvahu odměněni gólem. Díky za něj,“ ulevilo se Řezníčkovi. Kdyby Opava v sobotu nevyhrála, její sestup by byl nejspíše zpečetěn. „Asi ano. Ale musíme pořád hrát, a pokud bude šance, tak se o záchranu rvát. Nic nevzdáváme,“ zakončil Jan Řezníček.