„Termín porodu máme zhruba za měsíc,“ svěřil se Jan Řezníček. „Bude to chlapeček,“ podotkl pyšným tónem v hlase. Zázemí bude mít rodina v Opavě.

„Vše už máme připravené. Nic jsme nenechávali na poslední chvíli. Porod proběhne v opavské porodnici,“ prozradil ještě pardubický rodák. „V Opavě se nám líbí, už jsme si tady zvykli,“ dodal jedním dechem.

V létě mu končí ve Slezském FC Opava smlouva. „První jednání máme za sebou. Ještě ale ukončená nejsou,“ řekl fotbalista, který za Opavu během tří sezon nastoupil ke třiačtyřiceti zápasům v lize a v jednom případě se zapsal mezi střelce. Ke své další budoucnosti ve slezské metropoli řekl: „Vypadá to, že se domluvíme.“

V lize hrají premiérově i jeho mateřské Pardubice, o tom, že by se na východ Čech vrátil, zatím nepřemýšlí. „Abych pravdu řekl, nad tím jsem neuvažoval a ani z Pardubic se nikdo neozval,“ přiznal Jan Řezníček. Pravě proti týmu z města perníku nastoupí Opava po nucené koronavirové pauze. „Nikdy jsem proti Pardubicím nehrál, bude to pro mě specifický zápas. Už se na něj moc těším,“ svěřil se sedmadvacetiletý záložník.

Opava v současné době stejně jako ostatní týmy pouze trénuje. „Už jsme si zvykli na jaře, že se pořád trénuje. Jdeme podle obdobného scénáře. Jako zpestření jsme měli modelové zápasy, v tom vidím pozitivum,“ pousmál se Jan Řezníček.

Během první coronavirové vlny se chodil Jan Řezníček pravidelně otužovat do opavského Stříbrného jezera. Svému koníčku se věnuje i v současné době. „Začal jsem chodit opět pravidelně. Jen v sobotu jsem měl smůlu, Sádrák byl totiž v obležení rybářů,“ pronesl opavský záložník. A jakou teplotu má v současné době voda? „Něco okolo patnácti. Takže je to na pohodu,“ zakončil Jan Řezníček.