V úterý vpodvečer aktuální stav řešilo klubové představenstvo. Schůzka se sportovním úsekem trvala něco přes čtyři hodiny. „Seděli jsme se členy sportovního úseku a situaci rozebírali, včetně hry, dění na hřišti i k tomu, co se může v herních situacích změnit. Šlo určitě o konstruktivní debatu. Víme, že jsme poslední, ale pořád je o co hrát,“ řekl Deníku předseda představenstva SFC Opava Zdeněk Viktorin. „V naší hře je vidět progres, ukazují to i čísla. Hra špatná není, bohužel chybí góly,“ podotkl klubový boss.

Varianta, že by vedení Slezského FC sáhlo k personálním změnám, není ve hře. „O trenérské změně vůbec nepřemýšlíme, mají naši důvěru,“ řekl jasně Zdeněk Viktorin. „Tím ale nechci říct, že by nás situace nechávala klidnými. Určité kroky směrem k prvnímu týmu podniknuty mohou být,“ doplnil předseda představenstva SFC Opava. Konkrétní ale být nechtěl. Podle informací Deníku může být zmiňovanými kroky finanční postih.

Na otázku, zda v klubu pracují s plánem B, to znamená s variantou, že by Opavští spadli do druhé ligy, odpověděl: „Žádný plán B neexistuje. Pořád máme před sebou patnáct kol, je stále o co hrát. Nikdo až na výjimky nás nepřehrává. Stále můžeme s nelichotivou situací něco udělat. Potřebujeme uhrát dobrý výsledek,“ dodal Zdeněk Viktorin. Stejného názoru je i sportovní manažer Pavel Zavadil. „Jednotlivé zápasy jsme detailně probrali. Rozebrali jsme každého hráče. Víme, že šance si dokážeme vytvořit, že tým má jasnou herní tvář. Ale problém je v tom, že jsme málo agresivní v obou boxech. Přitom na trénincích na tom intenzivně pracujeme,“ řekl opavský manažer.

„Hráčům jsem už jasně před Příbrami řekl, že je to o osobní zodpovědnosti vůči klubu, lidem, kteří jim zařizují veškerý servis, fanouškům, prostě celé Opavě. Ta musí být ještě větší. Hráči si musí uvědomit, že hrají o svou budoucnost,“ zvedl prst Pavel Zavadil a dodal: „Jsme sice poslední, ale nic nebalíme. Máme před sebou ještě patnáct zápasů.“