V úterý vpodvečer aktuální stav řešilo klubové představenstvo. Schůzka se sportovním úsekem trvala něco přes čtyři hodiny. „Seděli jsme se členy sportovního úseku a situaci rozebírali, včetně hry, dění na hřišti i k tomu, co se může v herních situacích změnit. Šlo určitě o konstruktivní debatu. Víme, že jsme poslední, ale pořád je o co hrát,“ řekl Deníku předseda představenstva SFC Opava Zdeněk Viktorin. „V naší hře je vidět progres, ukazují to i čísla. Hra špatná není, bohužel chybí góly,“ podotkl klubový boss.

Varianta, že by vedení Slezského FC sáhlo k personálním změnám, není ve hře. „O trenérské změně vůbec nepřemýšlíme, mají naši důvěru,“ řekl jasně Zdeněk Viktorin. „Tím ale nechci říct, že by nás situace nechávala klidnými. Určité kroky směrem k prvnímu týmu podniknuty mohou být,“ doplnil předseda představenstva SFC Opava. Konkrétní ale být nechtěl. Podle informací Deníku může být zmiňovanými kroky finanční postih.

Expert Deníku Jan Nezmar
Expert Deníku Jan Nezmar: Od Opavy se odkloňuje i štěstí

Na otázku, zda v klubu pracují s plánem B, to znamená s variantou, že by Opavští spadli do druhé ligy, odpověděl: „Žádný plán B neexistuje. Pořád máme před sebou patnáct kol, je stále o co hrát. Nikdo až na výjimky nás nepřehrává. Stále můžeme s nelichotivou situací něco udělat. Potřebujeme uhrát dobrý výsledek,“ dodal Zdeněk Viktorin. Stejného názoru je i sportovní manažer Pavel Zavadil. „Jednotlivé zápasy jsme detailně probrali. Rozebrali jsme každého hráče. Víme, že šance si dokážeme vytvořit, že tým má jasnou herní tvář. Ale problém je v tom, že jsme málo agresivní v obou boxech. Přitom na trénincích na tom intenzivně pracujeme,“ řekl opavský manažer.

„Hráčům jsem už jasně před Příbrami řekl, že je to o osobní zodpovědnosti vůči klubu, lidem, kteří jim zařizují veškerý servis, fanouškům, prostě celé Opavě. Ta musí být ještě větší. Hráči si musí uvědomit, že hrají o svou budoucnost,“ zvedl prst Pavel Zavadil a dodal: „Jsme sice poslední, ale nic nebalíme. Máme před sebou ještě patnáct zápasů.“