Opavští všehovšudy vystřelili na bránu Boháče dvakrát, přesto jim to stačilo k výhře. „Je super, že nám to takhle produktivně vyšlo a v podstatě z jedné střely jsme dali gól. Někdy soupeře dobýváte, střílíte a nic tam nespadne, takže jsem rád, že nám to teď klaplo takhle. Byli jsme kompaktní, pracovali jsme jako tým,” řekl René Dedič, který si teprve zvyká na nejvyšší soutěž.

„Je to náročné, první liga je jiná než druhá. Tím nechci říct, že ve druhé lize nejsou náročné zápasy, ale přechod mezi soutěžemi je náročný. Naštěstí je tady super parta, kluci mi dost pomáhají,” přiznala letní posila z druholigového Třince, kterou brala Opava jako typologickou náhradu vysokého Tomáše Smoly, jenž nově působí v ostravském Baníku. „Očekávaní tady jsou. Tomáško (Smola – pozn. red.) tady odvedl super práci a bude těžké ho nahradit, ale kluci mi fakt skvěle pomáhají,” chválil Dedič.

Ten svou trefou v závěru utkání srazil Příbram a zařídil Opavě tři body. „Pokud splním, co chce trenér a můžu pomoci mužstvu, je to super. Možná se ani nepočítalo s tím, že budeme mít po dvou kolech šest bodů, ale musíme vyhrávat dál,” pousmál se opavský hrot.

Jan Šimek