Z domácí sestavy vypadl nemocný Hnaníček, kvůli dohodě klubů chyběl i Texl, který v Opavě z Olomouce hostuje. Úvodní čtvrthodina příliš zajímavého fotbalu nenabídla. Za zmínku stála snad jen střela Falty z trestného kopu, která našla náruč gólmana Fendricha. To domácí brankáře Mandouse neohrozili vůbec.

Ve 26. minutě se Hála se uvolnil přes Hrabinu, dokonce i vystřelil, Fendrich naštěstí jeho pokus vykryl. Chvíli na to se individuálně Dordič a Houska odvrátil balon na roh. Ve 37. minutě domácí chybovali a Houska jen těsně minul branku.

O pár chvilek později ale uklouzl Jemelka, který namazal Železníkovi, který vysunul Dediče a ten běžel sám na Mandouse – 1:0. A brzy bylo veseleji ještě více. Zavadil zahrál rohový kop, Dedič balon prodloužil a Žídek ho dorazil do brány – 2:0.

Ve druhém poločase si Sigma vytvořila převahu. Dala gól Chytilem, který nebyl pro ofsajd uznán. Tentýž hráč se ve velké šanci ocitl v 69. minutě, kdy jeho střelu vyškrábl Fendrich na roh.

V 73. minutě nevyšel Opavě brejk, míče se zmocnil Chytil, nahrál Julišovi, který nechytatelnou ranou vrátil Hanáky do hry. Hanáci začali ještě více utahovat šrouby, opavská defenziva ale odolávala. Tři minuty před koncem opět zazářil Fendrich, když lapil velkou šanci Chytila. Opavští nakonec zápas dotáhli do tříbodového konce.

SFC Opava - Sigma Olomouc 2:1 (2:0)

Branky: 38. Dedič, 42. Žídek – 73. Juliš. Rozhodčí: Denev – Blažej, Hock. ŽK: Dedič – Juliš, Chytil, Štěrba. Diváci: 2901.

Opava: Fendrich – Hrabina, Rychlý, Hošek, Žídek – Řezníček (90. Jursa), Zavadil – Dordič (84. Mondek), Železník (69. Schaffartzik), Zapalač – Dedič, Trenér: Jiří Balcárek.

Olomouc: Mandous – Sladký, Štěrba, Jemelka, Vepřek (88. Yunis) – Houska, Breite (70. Gonzalez) – Hála, Chytil, Falta (71. Zahradníček) – Juliš. Trenér: Radoslav Látal.