Opavský kouč Kopecký musel sáhnout ke změně na brankářském postu. Zraněného Fendricha nahradil Šrom. Obdobně na tom byl i olomoucký stratég Jílek. Hanákům na poslední chvíli vypadl kvůli zdravotním problémům Vepřeka, jehož místo zaujal Chvátal.

První možnost na sebe nenechala dlouho čekat, Smola hlavou prodloužil balón a Janetzký, do jehož přihrávky se opřel Schaffartzik, bohužel pálil vysoko nad. 

O šest minut později špatně rozehrál brankář Šrom, Dvořák ovšem jeho zaváhání nepotrestal a když rychlý brejk zakončil slabou střelou Zahradníček, udeřili domácí. Janetzký přihrál balón do vápna, Smola míč sklepl pro Stáňu. Jeho rána byla ještě zablokována, ovšem na střelu Jursy už byl krátký - 1:0.

Za Hanáky mohl srovnat Dvořák, který se dostal k míči po střele Falty. Proti byl pohotovým zákrokem Šrom. Ve 28. minutě chyboval Jemelka, Smola se dostal přes něj, nahrával ještě Stáňovi, ovšem z nadějně vypadající akce se nakonec nic nevyklubalo. Tři minuty před poločasem vypálil nebezpečně Falta, Šrom dobře zachránil. Následná střela Chvátala byla zblokována na roh. Ten rozehrál Zahradníček a zcela volný Plšek na zadní tyči uklidil balon placírkou do sítě – 1:1.

Deset minut po přestávce vnikl do vápna Stáňa, nahrál na Smolu, ten připravil palebnou pozici pro Jursu, který trefil Štěrbu do ruky, sudí Adámková ale penaltu nepískla. V 63. minutě centroval Zapalač a Janetzký trefil tyč.

Na druhé straně měl šanci Zahradníček, míč byl sražen na roh. Po jeho zahrání byla trefena ruka Svozila. Ani v tomto případě se nepískalo. Osm minut před koncem kopal Zavadil standardku. Buchta míč vyrazil ke Smolovi a ten ho dorazil do sítě – 2:1. Opava si už cenné vítězství vzít nenechala.

SFC Opava – Sigma Olomouc 2:1 (1:1)

Branky: 16. Jursa. 83. Smola – 44. Plšek. Rozhodčí: Adámková – Paták Podaný. ŽK: Jursa, Smola, Žídek – Jemelka. Diváci: 2983

Opava: Šrom – Schaffartzik, Simerský, Svozil, Žídek – Zavadil, Jursa – Stáňa (87. Rychlý), Janetzký (75. Juřena), Zapalač (78. Manzia) – Smola. Trenér: Ivan Kopecký

Olomouc: Buchta – Sladký, Štěrba, Jemelka, Chvátal (89. Chytil) – Kalvach, Plšek – Zahradníček, Dvořák, Falta (82. Lalkovič) – Yunis (68. Nešpor). Trenér: Václav Jílek.