„Do výběrového řízení se přihlásilo deset uchazečů, přičemž do druhého kola postoupilo šest uchazečů. Většina uchazečů prokázala při osobním pohovoru znalosti sportovního prostředí i řídící zkušenosti.

Devítičlenná výběrová komise složená z členů představenstva, zástupce města, člena dozorčí rady a zástupce fanoušků, vybrala na základě předložené koncepce jako nejvhodnějšího kandidáta Jaroslava Rovňana,“ je napsáno v tiskové zprávě, kterou klub vydal.

Ilustrační foto.
Počítají ztráty! Do Zlína pojedou značně oslabeni

„Beru to jako výzvu. Chci klubu pomoci, pozvednout ho. Jsem zastáncem týmové práce a touto cestou chci jít. Je třeba pracovat a nejen zbytečně řečnit,“ řekl Jaroslav Rovňan, který se ve fotbalovém prostředí pohybuje přes dvacet let.

V minulosti dělal fotbal v Jakubčovicích, vedle toho pracoval také v hřebčíně Albertovec, kde výraznou měrou podílel na organizování velkých dostihových dnů. Rovňan pochází z fotbalové rodiny, jeho otec v minulosti hrával za opavský Ostroj.

Hokejový obránce, Lotyšsko
Gundars Snigirevs: Hokej v Česku mě opravdu baví

Mezi uchazeči o ředitelský post podle informací Deníku figurovali například Petr Hlaváček spolumajitel firmy na brankářské rukavice BU1, Pavel Novotný, bývalý člen dozorčí rady SFC a tajemník Kravař, nebo také bývalý hráč Sparty Daniel Drahokoupil či sportovní manažer Velké Bíteše Jiří Mika nebo Kamila Vrubla, bývalého šéfa společnosti Vítkovice Aréna.

Opava už epizodně jednoho ředitele měla. Petr Machovský ale na svůj post rezignoval, a to i z důvodu toho, že nenašel společnou řeč s fanoušky a ani s hráči.